Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kraj

Zemsta trzech kłamstw

Wielkie polityczne i historyczne kłamstwa

Jedno z mniejszych historycznych kłamstw dotyczących PRL jest takie, że wszyscy Polacy go nie chcieli. Jedno z mniejszych historycznych kłamstw dotyczących PRL jest takie, że wszyscy Polacy go nie chcieli. Jerzy Kośnik / Fotonova
Kłamaliśmy w domu. Kłamaliśmy w szkole. Kłamaliśmy w mediach, poezji i kinie. Teraz za to płacimy.
Jan Sobieski pod WiedniemFoKa/Forum Jan Sobieski pod Wiedniem

Przepraszam za twardy język. Ale czasy zrobiły się twarde. Mam wrażenie, że tak się stało, ponieważ bardzo długo byliśmy wobec siebie nazbyt delikatni, cackaliśmy się z sobą. Jeżeli Państwa boli, że obraz Polski się teraz rozpada, nie dajcie sobie wmówić, że spotyka nas krzywda. To nie jest krzywda. To kara. Surowa, ale zasłużona. Zapracowana solidnie przez kilka pokoleń. Boli, bo musi. Ale z tego bólu ma szansę wyłonić się bliższy rzeczywistości obraz naszej tożsamości stworzonej przez wizję przeszłości, z której wyrastamy.

Polityka 13.2018 (3154) z dnia 27.03.2018; Temat na Święta; s. 16
Oryginalny tytuł tekstu: "Zemsta trzech kłamstw"
Reklama

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022