Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Z ostatniej strony

Polityka i obyczaje

Polityka

Krzysztof Varga przeczytał wywiad rzekę z prymasem Wojciechem Polakiem i komentuje w „Dużym Formacie”: „Ja w zasadzie jestem za Polakiem, w przeciwieństwie do wielkiej rzeszy Polaków, którzy takich Polaków jak Polak nienawidzą, jednakowoż nie mogę mu zgotować owacji, bo jak się wczytać w jego słowa, to widać, iż błona dogmatu mu oczy zasłania. (...) Kluczowe są w tej książce padające nieustannie słowa: »Kościół powinien« oraz »powinniśmy«. Nie głosi Polak: »rozliczymy się«, »przepraszamy«, »zadośćuczynimy«, nie musi nawet tego robić, bo przyzwyczajeni już do obłej mowy będziemy radośnie ukojeni słowem »powinniśmy« – jak ktoś umiera z głodu, byle okruch chleba przywita z pocałowaniem ręki, nawet jeśli to ręka oprawcy”.

Robert Mazurek kwestionuje, że zamknięcie rubryki „Z życia koalicji”, którą wraz z Igorem Zalewskim prowadzili w tygodniku „Sieci”, ma coś wspólnego z pieniędzmi, jak zapewnia Michał Karnowski z tygodnika. Na pożegnanie cytat z cennej rubryki: „Taka scenka: nasz cokolwiek kojarzony z polityką znajomy w stroju organizacyjnym (garnitur, krawat etc.) wchodzi do sklepu monopolowego przy ul. Wiejskiej, vis-à-vis Sejmu. Kupuje Bourbona i słyszy: »Torba zwykła czy nie?«. »A jaka jest niezwykła?« – dopytuje, bo zdurniał. »Nieprzezroczysta, bo posłowie sobie nie życzą, żeby było widać, co kupują«”.

Felietonista „Gazety Polskiej” Jacek Liziniewicz próbuje być pragmatykiem w sporze o aborcję: „pierwszą konsekwencją zaostrzenia prawa będzie rosnąca popularność lewicy, a co za tym idzie – przyspieszenie powrotu do władzy ludzi spod znaku czerwonej flagi.

Polityka 20.2018 (3160) z dnia 15.05.2018; Felietony; s. 114
Oryginalny tytuł tekstu: "Z ostatniej strony"
Reklama