Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Z ostatniej strony

Polityka i obyczaje

Polityka

Robert Walenciak jako komentator portalu interia.pl: „To ukrywanie, co jest Kaczyńskiemu, jest w gruncie rzeczy antypaństwowe. (...) Historia zna wiele przypadków, że rządząca klika trzymała w tajemnicy stan zdrowia różnych przywódców, i tych wybranych demokratycznie i dyktatorów. Zawsze kończyło się to fatalnie. Wielka Brytania w latach 50., gdy ukrywano wylewy Churchilla, dryfowała, tracąc cenny czas. Tito, Franco, de facto zabrali swoje partie i system rządów do grobów. Złudnie liczono, że gdy przedłuży się ich agonię o kilka tygodni, reżim wymyśli jakiś cudowny sposób, żeby przetrwać”.

W tygodniku „Sieci” wywiad z wicepremier Beatą Szydło, z którego wybraliśmy najciekawszy fragment – o przepisie na rosół: „Jaki jest pani przepis na ten osławiony rosół?” – pyta dziennikarka nierozumiejąca słowa „osławiony”. Ale (cała) odpowiedź i tak jest lepsza: „Moja mama gotuje znacznie lepiej niż ja, a autorem najlepszego rosołu w rodzinie jest mój szwagier”. Czyli weźmy się i zróbcie.

W rozmowie z abp. Henrykiem Muszyńskim dziennikarka „Polska. The Times” niepokoi się zjazdami nacjonalistów na Jasnej Górze, na co otrzymuje wielce dyplomatyczną odpowiedź: „Skrajnych form nacjonalizmu akceptować nie można. Na Jasną Górę przychodzą młodzi ludzie, żeby się modlić i z tego powinno wyniknąć coś pozytywnego. Nie można im tego zabronić. Przychodzą tutaj jednak jako chrześcijanie i dlatego powinni unikać manifestacji, organizacji, które, niestety, nie są wolne od skrajnego nacjonalizmu i nawoływania do przemocy”. Niestety.

W „Newsweeku” rozmowa z Eustachym Rylskim o jego nowej książce i dzisiejszej Polsce: „protekcjonalny stosunek Europejczyków z Zachodu do Polski jest faktem.

Polityka 22.2018 (3162) z dnia 28.05.2018; Felietony; s. 114
Oryginalny tytuł tekstu: "Z ostatniej strony"
Reklama