Kraj

Skorupki nasiąkają

Skoro wolno premierowi, cóż wspominać o niżej stojących figurach.
Wrogiem numer jeden premiera wydaje się Jan Kochanowski. Co cytat, to kulą w płot.Polona Wrogiem numer jeden premiera wydaje się Jan Kochanowski. Co cytat, to kulą w płot.

Jakiś czas temu można było oglądać na ekranach telewizorów najwyższą władzę czytającą szerokiej publiczności fragmenty „Quo vadis” noblisty Sienkiewicza.

Za głową państwa poszła cała niemal rządząca elita, cytując i odwołując się do klasyków na lewo i prawo. Rzecz sama w sobie godna pochwały i sympatycznej, choć raczej złudnej nadziei, że skorupki kulturą nasiąkają za młodu. Dlaczego złudnej? Dlatego, że jak się okazuje, sami wychowawcy narodu zgoła nie nasiąknęli. Premier Mateusz Morawiecki stwierdza z rozbrajającą szczerością, że lubi sięgnąć w przemówieniach do przykładów z historii i literatury.

Polityka 27.2018 (3167) z dnia 03.07.2018; Felietony; s. 88

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Dr Joanna Wardzała o pokoleniu 20-latków odrzucających konsumpcyjny styl życia rodziców

Rozmowa z dr Joanną Wardzałą, socjolożką i badaczką zachowań konsumpcyjnych, o tym, dlaczego dzisiaj młodzi ludzie nie chcą kupować i gromadzić dóbr.

Joanna Podgórska
12.11.2019