Kraj

Kto wygrywa powstanie

Mizerski na bis

Polityka
Losy powstania wciąż się ważą, ale redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz zapewnia, że możemy być optymistami.

Powstanie warszawskie wybuchło dawno temu, ale w obozie rządzącym chętnych do uczestnictwa w nim wciąż nie brakuje. W miejsce odchodzących na Wieczną Wartę dawnych bohaterów pojawiają się nowi bohaterowie.

W tym roku ważną postacią obchodów rocznicy powstania był Patryk Jaki, polityk bardzo blisko związany z powstaniem warszawskim dzięki temu, że włączył je do swojej kampanii wyborczej. Swoją osobą podkreślił on rangę wydarzenia, jakim było powstanie, oraz pokazał się jako kandydat prawdziwie warszawski, który nie zawaha się pójść na barykady, żeby obronić miasto przed kandydatem Rafałem Trzaskowskim, który w swoich materiałach promocyjnych z powstańców kpi i okazuje im pogardę.

Polityka 32.2018 (3172) z dnia 07.08.2018; Felietony; s. 99
Oryginalny tytuł tekstu: "Kto wygrywa powstanie"
Reklama

Czytaj także

Kraj

Dramat zwierząt w przygranicznej strefie

Nikt naprawdę nie wie, ile zwierząt ginie na granicy polsko-białoruskiej. Ani też jak będą się rozmnażać, gdy ich ścieżki godowe zostaną przecięte murem. Ani na jakich zasadach strzelać będą w tym rejonie myśliwi, którzy już się szykują „na granicę”.

Agnieszka Sowa
25.10.2021