Kraj

Nowy początek

Z życia sfer

Nie warto spierać się, czy bracia Kaczyńscy „strajkowali”, czy – jak napisano w zaproszeniu na uroczystość – „przebywali w hali nr 26 w czasie strajku w 1988 r.”.

Korzystając z rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych czterej panowie (szef Solidarności Piotr Duda, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu Andrzej Kensbok, wiceprezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Paweł Lulewicz i prezes Stoczni Gdańsk Marcin Stojek) postanowili „stanąć w prawdzie” i przy okazji trochę się podlizać. Zorganizowali konferencję prasową ubraną w szaty uroczystości pod tytułem „Stocznia Gdańsk 4.0. Nowy początek”. Chcieli przedstawić plany rozwoju terenów stoczniowych na wyspie Ostrów, ale jeszcze bardziej chcieli odsłonić tablicę z napisem: „W tym budynku w sierpniu 1988 roku strajkowali razem ze stoczniowcami o przywrócenie NSZZ »Solidarność« śp.

Polityka 36.2018 (3176) z dnia 04.09.2018; Felietony; s. 6
Oryginalny tytuł tekstu: "Nowy początek"

Czytaj także

Społeczeństwo

Prof. Leociak: Kościół jako instytucję należy odrzucić

To już nie są czasy zdobywania nowego świata i nawracania siłą wszystkich „dzikusów”, czy tego chcą, czy nie – mówi prof. Jacek Leociak z Instytutu Badań Literackich PAN, autor „Młynów Bożych” i wydanego właśnie „Wiecznego strapienia. O kłamstwie, historii i Kościele”.

Katarzyna Czarnecka
30.11.2020