Kraj

Słoik z karaluchem

Nowe elity muszą być biedne i na niczym się nie znać – jasno wynika z przemówienia Piotra Glińskiego.

Na zlecenie zakładowej organizacji partyjnej minister kultury podjął zobowiązanie utworzenia w Polsce nowych elit. Będą one służyły wspólnocie – powiedział. Działo się to parę dni temu w Łodzi na Forum Organizacji Młodzieżowych. Raczej takich patriotyczno-przyprezbiterialnych. Dziesiątka ich się skrzyknęła.

W demokracjach, które są państwami prawa, każda władza (a są zawsze trzy!) jest służbą dla dobra całego społeczeństwa. Tam, gdzie Prawo i Sprawiedliwość jest trójwładzą, tam służy się wspólnocie.

Polityka 39.2018 (3179) z dnia 25.09.2018; Felietony; s. 105

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ja My Oni

Jak komunikować swoje potrzeby

Jak wyrazić swoje potrzeby, aby inni je uwzględniali.

Anna Dąbrowska, Anna Dobrowolska
06.02.2018