Kraj

Co wyszło z urny

Jak głosowaliśmy w wyborach samorządowych

Do urn poszło prawie 55 proc. wyborców, najwięcej w historii wyborów samorządowych. Do urn poszło prawie 55 proc. wyborców, najwięcej w historii wyborów samorządowych. Studio Polityka / Getty Images
Jaki polityczny pejzaż kraju wymalowali Polacy w wyborach samorządowych?
Partia Jarosława Kaczyńskiego wygrała wybory z poparciem 33-proc.Adam Chełstowski/Forum Partia Jarosława Kaczyńskiego wygrała wybory z poparciem 33-proc.

Według tzw. późnych sondaży firmy IPSOS dla TVP, Polsatu i TVN PiS zdobył 33 proc. głosów w wyborach do sejmików, tych najbardziej przypominających parlamentarne, druga była Koalicja Obywatelska (26,7 proc.), a trzeci PSL (13,6 proc.). Nad progiem wyborczym są jeszcze SLD (6,6 proc.), Kukiz’15 i Bezpartyjni Samorządowcy (niecałe 6 proc.). Do tych wyników jeszcze wrócimy, ale wypada zacząć od największej sensacji tych wyborów, czyli 54 proc. dla Rafała Trzaskowskiego już w I turze starcia o prezydenturę Warszawy.

Polityka 43.2018 (3183) z dnia 23.10.2018; Temat tygodnia; s. 16
Oryginalny tytuł tekstu: "Co wyszło z urny"

Czytaj także

Społeczeństwo

Dramat dzieci z wrodzonymi wadami

Co roku rodzi się ponad 2 tys. dzieci z głębokimi wadami. Ich rodziców czasem trzeba zastąpić lub im pomóc. Lecz nie ma kto tego zrobić.

Agnieszka Sowa
01.11.2016