Osoby czytające wydania polityki

„Polityka”. Największy tygodnik w Polsce.

Wiarygodność w czasach niepewności.

Subskrybuj z rabatem
Kraj

Z ostatniej strony

Polityka i obyczaje

Polityka

Piotr Skwieciński, czyli afera KNF okiem starszego obserwatora („Sieci”): „gdy cała sprawa wybuchała, zaczęła dookoła niej być widoczna gra rozmaitych zwalczających się frakcji i koterii istniejących wewnątrz obozu rządzącego. A ostatnio nie tylko afera KNF unaocznia, że zjawisko to osiąga poziom groźny, starszym obserwatorom przypominający czasy AWS. Właśnie to skojarzenie powinno uczestnikom tego opętańczego tańca unaocznić skalę zagrożenia. Jest jeszcze czas, by tę sytuację odwrócić”. Czekamy, aż „Sieci” opiszą pisowskie sieci.

Piotr Zaremba przypomina w „DGP”: „Na początku lat 90. jako czołowy polityk Porozumienia Centrum [Adam] Glapiński był rzecznikiem budowania biznesowej pozycji partii, także w różnych grach z ludźmi dawnego systemu. Zarzutu wobec nieprawidłowości przy przydzielaniu koncesji paliwowych przez resort Glapińskiego, ministra w rządzie Jana Olszewskiego, spowodowały, że jego partia nie weszła do kolejnego gabinetu Hanny Suchockiej. Mimo że Kaczyński tak energicznie go bronił, po przegranych wyborach Glapiński opuścił go i próbował szczęścia w innych partiach prawicy”.

W rozmowie z „Wprost” były prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko: „Wybaczcie szczerość, ale to, co w ostatnich dwóch latach wydarzyło się w stosunkach polsko-ukraińskich, to sukces Moskwy, wynik kremlowskiej operacji. Nie rozumiem tego, co w ostatnich latach dzieje się na linii Polska – Ukraina, nie rozumiem tego, co dzieje się w Polsce. Pytam o to Polaków, których spotykam: kochani Polacy, co wy robicie? Żaden z rozmówców nie potrafi mi tego wytłumaczyć”.

Politolog dr hab. Rafał Matyja o wystąpieniu Donalda Tuska w Łodzi 10 listopada („Polska.

Polityka 48.2018 (3188) z dnia 27.11.2018; Felietony; s. 106
Oryginalny tytuł tekstu: "Z ostatniej strony"
Reklama