Kraj

Kostki Schetyny

Być albo nie być Schetyny

Grzegorz Schetyna po posiedzeniu Gabinetu Cieni Platformy Obywatelskiej, Kraków 2018. Grzegorz Schetyna po posiedzeniu Gabinetu Cieni Platformy Obywatelskiej, Kraków 2018. Jakub Porzycki / Agencja Gazeta
Powiedzieć, że w karierze 55-letniego Grzegorza Schetyny to będzie najważniejszy i najtrudniejszy rok, to już lepiej nic nie mówić. Stawka tegorocznych wyborów parlamentarnych jest olbrzymia. I to właśnie lider Platformy Obywatelskiej poprowadzi opozycję do zwycięstwa lub klęski.
Grzegorz SchetynaMateusz Włodarczyk/Pacific Press/Alamy Live News/BEW Grzegorz Schetyna

Schetyna czuje tę presję i – jak mówi – zdaje sobie sprawę, że dopiero na końcu drogi czeka go decydujące starcie z PiS. Wcześniej musi jeszcze stoczyć kilka innych, ważnych dla finalnej rozgrywki, bitew i tak uformować opozycyjne szeregi, aby były zwarte i zdolne do zwycięstwa. Pamiętną lekcję stanowią dla niego doświadczenia lewicy z 2015 r. i klejona naprędce koalicja Zjednoczonej Lewicy. Dwa filary tzw. ZLEW-u, czyli SLD i Twój Ruch, dopiero na ostatniej prostej porozumiały się i przestały wzajemnie atakować.

Polityka 1.2019 (3192) z dnia 01.01.2019; Polityka; s. 23
Oryginalny tytuł tekstu: "Kostki Schetyny"

Czytaj także

Społeczeństwo

Życie w strefie anty-LGBT

W ostatnich miesiącach miasteczko Tuchów w Małopolsce jest jak wierna miniatura współczesnej Polski – społecznie, politycznie, religijnie, środowiskowo i nerwowo.

Marcin Kołodziejczyk
25.09.2020