Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Kostki Schetyny

Być albo nie być Schetyny

Grzegorz Schetyna po posiedzeniu Gabinetu Cieni Platformy Obywatelskiej, Kraków 2018. Grzegorz Schetyna po posiedzeniu Gabinetu Cieni Platformy Obywatelskiej, Kraków 2018. Jakub Porzycki / Agencja Gazeta
Powiedzieć, że w karierze 55-letniego Grzegorza Schetyny to będzie najważniejszy i najtrudniejszy rok, to już lepiej nic nie mówić. Stawka tegorocznych wyborów parlamentarnych jest olbrzymia. I to właśnie lider Platformy Obywatelskiej poprowadzi opozycję do zwycięstwa lub klęski.
Grzegorz SchetynaMateusz Włodarczyk/Pacific Press/Alamy Live News/BEW Grzegorz Schetyna

Schetyna czuje tę presję i – jak mówi – zdaje sobie sprawę, że dopiero na końcu drogi czeka go decydujące starcie z PiS. Wcześniej musi jeszcze stoczyć kilka innych, ważnych dla finalnej rozgrywki, bitew i tak uformować opozycyjne szeregi, aby były zwarte i zdolne do zwycięstwa. Pamiętną lekcję stanowią dla niego doświadczenia lewicy z 2015 r. i klejona naprędce koalicja Zjednoczonej Lewicy. Dwa filary tzw. ZLEW-u, czyli SLD i Twój Ruch, dopiero na ostatniej prostej porozumiały się i przestały wzajemnie atakować.

Polityka 1.2019 (3192) z dnia 01.01.2019; Polityka; s. 23
Oryginalny tytuł tekstu: "Kostki Schetyny"
Reklama