Kraj

Czarny budyń

Felieton Stanisława Tyma

Myślenie ma kolosalną przyszłość – śpiewaliśmy ponad 60 lat temu w Studenckim Teatrze Satyryków.

Śnieg biało-czerwony, można powiedzieć w barwach narodowych. To, co rząd nazywa walką z afrykańskim pomorem świń, jest po prostu bezmyślną jatką. O skutecznej dezynfekcji nie ma co śnić, bo to żmudna i kłopotliwa dłubanina, no i koszty. Gołe ręce myśliwych ładują więc martwe zwierzęta na przyczepy, krew skapuje, psy po niej biegają, jeżdżą po niej samochody. Buty licznych uczestników też są poplamione. À propos, w gwarze myśliwych polowanie nazywa się pozyskiwaniem. Tym razem pozyskiwanie – nowych terenów epidemii – należy do wirusa ASF.

Polityka 3.2019 (3194) z dnia 15.01.2019; Felietony; s. 89
Oryginalny tytuł tekstu: "Czarny budyń"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Świat

Dyplomaci jak hostessy – tak działa polskie MSZ

PiS w zasadzie nie prowadzi polityki zagranicznej. Nie potrzebuje więc doświadczonych ambasadorów. Chyba że do roli hostess.

Grzegorz Rzeczkowski
09.10.2019