Kraj

Zamieszanie z przyspieszaniem

Czy będą przyspieszone wybory?

Jeśli PiS zastosuje budżetowy wybieg, by przyspieszyć wybory, to po raz kolejny złamie konstytucję. Jeśli PiS zastosuje budżetowy wybieg, by przyspieszyć wybory, to po raz kolejny złamie konstytucję. Bizoon / PantherMedia

Jeśli PiS zastosuje manewr z nieprzyjęciem na czas budżetu i prezydent zarządzi przyspieszone wybory, to władza po raz kolejny obejdzie konstytucję.

Na 40–50 proc. w marcu odbędą się przedterminowe wybory parlamentarne – mówił w Radiu TOK FM lider PO Grzegorz Schetyna. Jego zdaniem wpływ na to może mieć m.in. „bardzo duża dekompozycja obozu władzy” oraz planowana na 19 marca rozprawa w TSUE w sprawie pytań dotyczących KRS. A PiS boi się tej rozprawy, bo pokaże ich jako tych, którzy łamią prawo europejskie.

Polityka 3.2019 (3194) z dnia 15.01.2019; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 7
Oryginalny tytuł tekstu: "Zamieszanie z przyspieszaniem"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ja My Oni

Niemiłosierni Polacy

Dlaczego Polakom tak trudno przychodzi współczuć i pomagać słabszym, zwłaszcza bezdomnym i uchodźcom wojennym.

Ryszarda Socha
27.08.2019