Kraj

Kara za sumienie

Prezydent Karnowski się odwołuje

Prezydent Karnowski zapowiedział, że świadczeniobiorcy, opiekunowie dorosłych niepełnosprawnych, nie będą musieli zwracać pieniędzy. Prezydent Karnowski zapowiedział, że świadczeniobiorcy, opiekunowie dorosłych niepełnosprawnych, nie będą musieli zwracać pieniędzy. Tomasz Przechlewski / Wikipedia

Prezydent Sopotu Jacek Karnowski nie podporządkował się minister Rafalskiej i władza chce go za to ukarać. Wojewoda pomorski wszczął właśnie postępowanie administracyjne w sprawie zwrotu niemal 850 tys. zł.

To pieniądze, jakie miasto wypłaciło opiekunom dorosłych niepełnosprawnych. Teraz ma je zwrócić do budżetu państwa, bo Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej stoi na stanowisku, że świadczenie pielęgnacyjne należy się tylko tym opiekunom dorosłych niepełnosprawnych, u których podopiecznych niepełnosprawność powstała przed ukończeniem 18.

Polityka 10.2019 (3201) z dnia 05.03.2019; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 9
Oryginalny tytuł tekstu: "Kara za sumienie"
Reklama

Czytaj także

Ludzie i style

Chorwacja – co zobaczyć w drodze nad morze?

Wakacje w Chorwacji kojarzymy przede wszystkim z plażowaniem, kuchnią i zabytkami. Słusznie, ale w głębi kraju czekają na nas prawdziwe skarby natury, które po prostu trzeba zobaczyć!

Prezentacja
21.04.2021