Kraj

Kara za sumienie

Prezydent Karnowski się odwołuje

Prezydent Karnowski zapowiedział, że świadczeniobiorcy, opiekunowie dorosłych niepełnosprawnych, nie będą musieli zwracać pieniędzy. Prezydent Karnowski zapowiedział, że świadczeniobiorcy, opiekunowie dorosłych niepełnosprawnych, nie będą musieli zwracać pieniędzy. Tomasz Przechlewski / Wikipedia

Prezydent Sopotu Jacek Karnowski nie podporządkował się minister Rafalskiej i władza chce go za to ukarać. Wojewoda pomorski wszczął właśnie postępowanie administracyjne w sprawie zwrotu niemal 850 tys. zł.

To pieniądze, jakie miasto wypłaciło opiekunom dorosłych niepełnosprawnych. Teraz ma je zwrócić do budżetu państwa, bo Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej stoi na stanowisku, że świadczenie pielęgnacyjne należy się tylko tym opiekunom dorosłych niepełnosprawnych, u których podopiecznych niepełnosprawność powstała przed ukończeniem 18.

Polityka 10.2019 (3201) z dnia 05.03.2019; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 9
Oryginalny tytuł tekstu: "Kara za sumienie"

Czytaj także

Społeczeństwo

Polska jako jedyna w Unii nie udostępnia szczepionki HPV

Szczepionka, którą od 12 lat uznaje się na świecie za wybawienie od raka szyjki macicy, w Polsce jest nadal moralnie podejrzana. Wyparowała też z naszego rynku, za co sami jesteśmy sobie winni.

Paweł Walewski
26.08.2019