Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Kraj

Zaradni

Zaradni radni

W ostatnich wyborach samorządowych PiS zdobył 254 mandaty, więc ludzi do obdarowania posadami było jeszcze więcej. W ostatnich wyborach samorządowych PiS zdobył 254 mandaty, więc ludzi do obdarowania posadami było jeszcze więcej. Getty Images
Jarosław Kaczyński zadeklarował rok temu, że „do polityki nie idzie się dla pieniędzy”. Lektura oświadczeń majątkowych radnych wojewódzkich wskazuje, że to pieniądze idą do radnych Zjednoczonej Prawicy.
Jarosław Kaczyński ograniczył się w swoim zakazie tylko do spółek państwowych, a bardzo liczna grupa radnych sejmikowych zarabia o wiele więcej niż te 15 tys. zł miesięcznie.Andrzej Hulimka/Forum Jarosław Kaczyński ograniczył się w swoim zakazie tylko do spółek państwowych, a bardzo liczna grupa radnych sejmikowych zarabia o wiele więcej niż te 15 tys. zł miesięcznie.

W zeszłym tygodniu Krzysztof Ciebiada oddał mandat radnego sejmiku łódzkiego i złożył ślubowanie poselskie. Przez trzy posiedzenia, bo tyle zostało do końca kadencji, zgodził się wypełniać mandat po Witoldzie Waszczykowskim, który odszedł do europarlamentu. Podobno za to, że zgodził się zostać posłem na chwilę, dostanie wysokie miejsce na liście w jesiennych wyborach. Oczywiście nie został posłem zawodowym i trudno się dziwić, bo obniżyłby swoje dochody o połowę, z 16,9 tys. zł miesięcznie w PGE Obrót do 8 tys.

Polityka 25.2019 (3215) z dnia 17.06.2019; Polityka; s. 23
Oryginalny tytuł tekstu: "Zaradni"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >