Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Pętla

Samolot z marszałkiem musi latać, bo dzięki temu załoga się szkoli.

Męską wodą toaletową Victory zasnuta jest cała ulica Nowogrodzka. Kobiety skropione wodą Trzy Beaty pachną patriotyzmem przez cały dzień. I panie, i panów prowadzi niezawodny wielki motorniczy. On zawsze dojeżdżając do pętli, zaciska ją trochę mocniej na szyjach drugiego sortu. Lubiany jest nie tylko przez swoich tramwajarzy, ale także na największych salonach całej Europy. Był nawet kiedyś w Wielkiej Brytanii, ale tymczasem siedzi w kiosku przy pl. Zawiszy i na małych karteczkach rysuje nową mapę naszego kontynentu.

W starożytnej Grecji Europa, córka Agenora, była fenicką księżniczką. Nam ta Fenicja mówi wszystko. To przecież oni wymyślili pieniądze i boga sobie z nich zrobili. Prawo i Sprawiedliwość się na to nie zgadza. Wszystkie dziedziny życia powinny być transparentne i służyć ludziom. SKOK Wołomin! O, to była firma. Tylko że szczęścia nie miała. Komisja Nadzoru Finansowego to obecnie obiekt wirtualny, którego nie ma, a jest. 40 mln i będzie pan miał spokój – mówił ówczesny szef tej instytucji do właściciela banku. Podobno w letnich upałach i ta sprawa zwiędła. I rzeczywiście jest spokój. Następna to Polska Fundacja Narodowa ze swoim sztandarowym projektem „I love Poland”, czyli rozwalonym jachtem pokazującym biało-czerwone dno. I budżetem ćwierć miliarda, na który zrzucają się spółki Skarbu Państwa. Cel PFN wciąż nieznany, na razie zmieniają się prezesi.

Ale może mówmy o ludziach. O tych niezłomnych, o naszych kamieniach milowych. Z polskiej konstytucji bardzo niewiele już zostało – strzępki, i to kilka sztuk. Jeden z nich mówi o tym, że państwo szczególną opieką otacza małżeństwo kobiety i mężczyzny, rodzinę… I tak jest. Wszyscy znają pewnego ojca, księdza katolickiego z zawodu. On właśnie założył rodzinę – ożenił się z radiostacją.

Polityka 31.2019 (3221) z dnia 30.07.2019; Felietony; s. 97
Reklama