Kraj

Do płci ostatniej

Z życia sfer

Na konwencji w Kaliszu prezes PiS wywołał niepokój sali, ujawniając, że gdzieś przeczytał, że jest aż osiemdziesiąt kilka płci.

W dzisiejszych czasach gwałtownie rośnie w życiu publicznym rola takich zjawisk jak post i modlitwa. Gdy przebywałem na urlopie, z kraju dotarła do mnie informacja, że już 10 tys. Polek i Polaków z inicjatywy Radia Maryja pości i modli się „o zwycięstwo dobra w naszej ojczyźnie”. Z kolei związany z tym radiem prof. Eryk Łon, członek Rady Polityki Pieniężnej, zwrócił się z prośbą o post i modlitwę „w intencji wypędzenia złego ducha kosmopolityzmu z naszych wyższych uczelni”.

Polityka 41.2019 (3231) z dnia 08.10.2019; Felietony; s. 107
Oryginalny tytuł tekstu: "Do płci ostatniej"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ja My Oni

Jak komunikować swoje potrzeby

Jak wyrazić swoje potrzeby, aby inni je uwzględniali.

Anna Dąbrowska, Anna Dobrowolska
06.02.2018