Kraj

Do płci ostatniej

Z życia sfer

Na konwencji w Kaliszu prezes PiS wywołał niepokój sali, ujawniając, że gdzieś przeczytał, że jest aż osiemdziesiąt kilka płci.

W dzisiejszych czasach gwałtownie rośnie w życiu publicznym rola takich zjawisk jak post i modlitwa. Gdy przebywałem na urlopie, z kraju dotarła do mnie informacja, że już 10 tys. Polek i Polaków z inicjatywy Radia Maryja pości i modli się „o zwycięstwo dobra w naszej ojczyźnie”. Z kolei związany z tym radiem prof. Eryk Łon, członek Rady Polityki Pieniężnej, zwrócił się z prośbą o post i modlitwę „w intencji wypędzenia złego ducha kosmopolityzmu z naszych wyższych uczelni”. Łon ostrzega, że ten duch próbuje „obrzydzić i ośmieszyć w obszarze nauki przywiązanie do wartości katolickich opartych na Dekalogu”.

„Obudź się Polaku! Powstań polski naukowcu! Nie daj się!” – wzywa Łon i osobiście jestem spokojny, że po takim apelu żaden prawdziwie polski naukowiec kosmopolityzmowi się nie da. Oczywiście polskie uczelnie to nie jedyny obszar, który wymaga pilnego postu i modlitwy. Intensywnego przemodlenia wymaga moim zdaniem np. Europa. „W Europie dzieją się rzeczy niepokojące, które wskazują na jej dekadencję i schyłkowość” – przestrzegał już w 2014 r. Jarosław Kaczyński, gdy w konkursie Eurowizji zwyciężała piosenkarka Conchita Wurst, która była mężczyzną, ale mówiła o sobie w formie żeńskiej i w dodatku miała brodę. Dziś wiemy, że były to słowa prorocze, a zacieranie różnic między kobietą a mężczyzną nasila się, co prowadzi do homoseksualizmu, tolerancji i rozpadu rodziny opartej na jednej, łatwo rozpoznawalnej kobiecie i jednym, bez trudu odróżnialnym od niej mężczyźnie.

Na konwencji w Kaliszu prezes PiS wywołał niepokój sali, ujawniając, że gdzieś przeczytał, że jest aż osiemdziesiąt kilka płci. Nic dziwnego, że wielu Polakom, zwłaszcza z mniejszych ośrodków, trudno się w tych sprawach połapać, w efekcie pojawiają się lęk i bezradność, a młodzież, zamiast skupić się na popieraniu obecnej władzy, musi interesować się własnym ciałem w celu ustalenia, jakiej jest płci.

Polityka 41.2019 (3231) z dnia 08.10.2019; Felietony; s. 107
Oryginalny tytuł tekstu: "Do płci ostatniej"
Reklama