Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Tomasz Sekielski Dziennikarzem Roku 2019. „Polityka” z 5 nominacjami do Grand Pressów

Grand Press 2019 Grand Press 2019 mat. pr.
W plebiscycie miesięcznika „Press” Tomasz Sekielski zwyciężył bezapelacyjnie dzięki reportażowi „Tylko nie mów nikomu”. Do nagrody Grand Press 2019 nominowani byli również autorzy „Polityki”.

Do konkursu miesięcznika „Press” na najlepsze materiały prasowe, radiowe, telewizyjne i internetowe minionego roku zgłoszono w tej edycji aż 850 prac. 10 grudnia jury konkursu Grand Press spośród 55 finalistów wyłoniło laureatów nagród w ośmiu kategoriach: News, Dziennikarstwo śledcze, Publicystyka, Reportaż prasowy/internetowy, Reportaż TV/wideo, Reportaż radiowy, Wywiad oraz Dziennikarstwo specjalistyczne. W Muzeum Polin trwa gala i prezentacja werdyktu.

Dziennikarz Roku 2019

Dziennikarzem Roku 2019 miesięcznika „Press” został Tomasz Sekielski za reportaż o pedofilii w Kościele „Tylko nie mów nikomu”.

Laureatem wyróżnienia zostaje dziennikarz, który w minionym roku wykazał się szczególnymi osiągnięciami, profesjonalizmem i najwyższymi standardami pracy i który w głosowaniu redakcji polskich mediów otrzymał największą liczbę punktów. Do tej nagrody kandydatów zgłaszały bowiem kolegia redakcyjne polskich gazet, czasopism, stacji radiowych i telewizyjnych oraz profesjonalnych redakcji internetowych.

Grand Press 2019 – laureaci

Grand Press w kategorii News powędrował do Magdaleny Gałczyńskiej z Onetu za materiał „Farma trolli w Ministerstwie Sprawiedliwości”. Nagrodę w kategorii Dziennikarstwo śledcze otrzymał wyróżniony w poprzedniej edycji tytułem Dziennikarza Roku Bertold Kittel z „Superwizjera” TVN za materiał „Pancerny Marian i pokoje na godziny”. Rafał Woś z „Tygodnika Powszechnego” został wyróżniony nagrodą w kategorii Publicystyka za artykuł „Homo sovieticus po latach”.

Nagrodę Grand Press w kategorii Reportaż prasowy/internetowy za „Sekret Świętej Brygidy” w imieniu zmarłej w lutym tego roku Bożeny Aksamit odebrała redaktorka „Dużego Formatu” Ariadna Machowska.

Reklama