Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Tak nam dopomóż

Życie religijne polityków

Politycy „dobrej zmiany” z wizytą u ojca Rydzyka. Politycy „dobrej zmiany” z wizytą u ojca Rydzyka. Jacek Piski / Reporter
Ksiądz Tymoteusz Szydło chce odejść z kapłaństwa z powodu „kryzysu wiary i powołania”. Przez swoją mamę Beatę Szydło stał się najbardziej rozpoznawalnym w Polsce młodym księdzem. Dla polityków obozu władzy, obnoszących się ze swą religijnością, to kolejny wizerunkowy kłopot.
Beata Szydło (jeszcze w czasie premierostwa) z synem Tymoteuszem (jeszcze w czasie kapłaństwa).Łukasz Gagulski/Forum Beata Szydło (jeszcze w czasie premierostwa) z synem Tymoteuszem (jeszcze w czasie kapłaństwa).

Tymoteusz Szydło ma dopiero 27 lat. Proboszcz parafii w Przecieszynie opowiadał dwa lata temu POLITYCE, jak bardzo wszyscy są tu dumni, że „nasza Beatka, pani premier, wychowała syna na księdza”. Pierwszego w tej wiosce. Szydło po mszy prymicyjnej w rodzinnej parafii wyszła do dziennikarzy: „Przedstawiam państwu mojego syna Tymoteusza, który jest dla nas wielką dumą. Tutaj zaczynał swoją służbę liturgiczną, był chrzczony, przyjmował komunię świętą” – mówiła premier Polski.

Polityka 51.2019 (3241) z dnia 17.12.2019; Polityka; s. 34
Oryginalny tytuł tekstu: "Tak nam dopomóż"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >