Kraj

Tak nam dopomóż

Życie religijne polityków

Politycy „dobrej zmiany” z wizytą u ojca Rydzyka. Politycy „dobrej zmiany” z wizytą u ojca Rydzyka. Jacek Piski / Reporter
Ksiądz Tymoteusz Szydło chce odejść z kapłaństwa z powodu „kryzysu wiary i powołania”. Przez swoją mamę Beatę Szydło stał się najbardziej rozpoznawalnym w Polsce młodym księdzem. Dla polityków obozu władzy, obnoszących się ze swą religijnością, to kolejny wizerunkowy kłopot.
Beata Szydło (jeszcze w czasie premierostwa) z synem Tymoteuszem (jeszcze w czasie kapłaństwa).Łukasz Gagulski/Forum Beata Szydło (jeszcze w czasie premierostwa) z synem Tymoteuszem (jeszcze w czasie kapłaństwa).

Tymoteusz Szydło ma dopiero 27 lat. Proboszcz parafii w Przecieszynie opowiadał dwa lata temu POLITYCE, jak bardzo wszyscy są tu dumni, że „nasza Beatka, pani premier, wychowała syna na księdza”. Pierwszego w tej wiosce. Szydło po mszy prymicyjnej w rodzinnej parafii wyszła do dziennikarzy: „Przedstawiam państwu mojego syna Tymoteusza, który jest dla nas wielką dumą. Tutaj zaczynał swoją służbę liturgiczną, był chrzczony, przyjmował komunię świętą” – mówiła premier Polski.

Polityka 51.2019 (3241) z dnia 17.12.2019; Polityka; s. 34
Oryginalny tytuł tekstu: "Tak nam dopomóż"

Czytaj także

Nauka

Nie każdy archeolog to Indiana Jones

Popkulturowy obraz archeologa awanturnika umacnia przekonanie, że ich głównym zadaniem jest odkrywanie skarbów. Ten fałsz fatalnie odbija się na wiedzy o przeszłości.

Agnieszka Krzemińska
27.02.2021