Kraj

Wąsów nikt golił nie będzie

Kazimiera Szczuka Kazimiera Szczuka Dawid Zuchowicz / Agencja Gazeta
Przystankersi, plujący na przejeżdżające auta, podpalający wiaty przystankowe i kosze na śmieci, staną się przedmiotem troski organizacji pozarządowych.

W 2020 r. Polska będzie mniej więcej taka sama jak teraz. Przeciętna. Mimo szczerej wiary we własne wybraństwo i niepowtarzalność Ojczyzna i Rodacy będą ot, tacy sobie. Wąsów nikt golił nie będzie. Bogaci będą jeszcze bogatsi, a biedni biedniejsi. Plan rozwoju już rozwiniętych ośrodków miejskich będzie realizowany pomyślnie. Pozostałe obszary połączone zostaną planem budowy drogi dojazdowej i sieci przydrożnych dworków szlacheckich.

Plan ten przyczyni się do rozwoju kultury tzw. przystankersów, o których pisał Michał Witkowski w powieści „Margot”. Przystankersi, plujący na przejeżdżające auta, ewentualnie podpalający wiaty przystankowe i kosze na śmieci, staną się przedmiotem troski trzeciego sektora. Podobnie jak osoby w wieku 70+. Tu wielkie pole do popisu będą miały organizacje społeczne, utylizujące odpady kapitału ludzkiego, skalkulowane po stronie kosztów transformacji. Potencjał rozwoju kapitału zwierzęcego w pełni zrealizuje rzutki twórca marki Psi Smalczyk Kocia Skórka, wyróżnionej już wkrótce złotym laurem konsumenta i znakiem towarowym Dobre Bo Polskie.

W ramach misji pokojowych za naszą i waszą wolność armia zawodowa jeszcze nie raz i nie dwa zapoluje na niewiernych w odległych zakątkach globu, podczas gdy bezpieczeństwa kobiet i dzieci bronić będą samoloty F-16. Wiatr powieje, liście opadłe zawirują, coś tam gdzieś pod lasem przemknie. Stryj z dubeltówki wypali, celując do dzika, i niechcący skośnookiego żydziaka Bambo ustrzeli. Chłop cyganichę zahifioną psami poszczuje. Marihuana i aborcja pozostaną nielegalne. Obowiązek powszechnej katechezy uregulują przepisy kodeksu karnego, a z czasem stosowny zapis w konstytucji.

Feministki będą trochę bledsze, trochę śpiące, trochę bardziej milczące. Normalka.

Kazimiera Szczuka, krytyczka literacka, publicystka

Reklama

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

56. Czy tzw. żołnierze wyklęci są powodem do dumy?

Rafał Wnuk
10.07.2018
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną