Osoby czytające wydania polityki

„Polityka”. Największy tygodnik w Polsce.

Wiarygodność w czasach niepewności.

Subskrybuj z rabatem
Kraj

Arcybiskup zostawia ślad

Z życia sfer

Jak katolik ma przestrzegać zalecanego przez Kościół postu, jeśli ekologizm domaga się, żeby pościł on cały czas?

Jeśli wierzyć arcybiskupowi Jędraszewskiemu, najgorsza zaraza, obok marksizmu, dżenderyzmu i elgiebetyzmu, to ekologizm, którego celem jest odwrócenie naszej uwagi od Boga w Niebie i skierowanie jej na problemy Ziemi. O kłamliwości ekologizmu świadczy to, że jest on niezgodny z Biblią, a gwałtowne zjawiska pogodowe, takie jak trąby powietrzne, tłumaczy ocieplaniem się klimatu z winy człowieka, chociaż z Biblii nie od dziś wiadomo, że trąby, powodzie i inne plagi sprowadza na nas Bóg, którego wyroki są niezbadane.

Niektórzy zwolennicy abp. Jędraszewskiego uważają, że ekologizm u ludzi bierze się z niejedzenia mięsa, co prowadzi do osłabienia wiary i wzmożenia stanów lękowych będących wynikiem obawy o przyszłość naszej planety. W ekologizmie trudno odnaleźć ślady obecności Boga, zamiast tego wszędzie są ślady węglowe, które powstają, gdy tylko zrobi się zakupy w galerii handlowej albo poleci samolotem na wakacje. Zdaniem wyznawców ekologizmu ślad węglowy ciągnie się nawet za abp. Jędraszewskim, co moim zdaniem jest skandalem i próbą oczerniania tego zasłużonego hierarchy. Takie brudne insynuacje uważam za bezpardonowy atak na Kościół, zwłaszcza że wyznawcy ekologizmu nie przedstawili na razie dowodów na to, że jakiekolwiek ślady węglowe prowadzą do abp. Jędraszewskiego czy innego przedstawiciela episkopatu.

Nie do przyjęcia w ekologizmie jest to, że jest on atakiem na tradycyjny styl życia oparty na zabijaniu zwierząt, spożywaniu ich mięsa i czynieniu sobie Ziemi poddaną. Jak katolik ma przestrzegać zalecanego przez Kościół postu, jeśli ekologizm domaga się, żeby pościł on cały czas? Ekologizmowi zarzuca się, że stał się nową religią, czemu abp Jędraszewski się sprzeciwia, bo uważa, że żadnych nowych religii nam nie trzeba – wystarczy wyznawać tę, którą on wyznaje i która jest zgodna z Biblią.

Polityka 2.2020 (3243) z dnia 07.01.2020; Felietony; s. 6
Oryginalny tytuł tekstu: "Arcybiskup zostawia ślad"
Reklama