Kraj

Ziobryści pęcznieją

Od lewej: szef młodzieżówki Solidarnej Polski Norbert Kaczmarczyk, prezes SP Zbigniew Ziobro, sekretarz partii Mariusz Kałużny oraz skarbnik Michał Woś. Od lewej: szef młodzieżówki Solidarnej Polski Norbert Kaczmarczyk, prezes SP Zbigniew Ziobro, sekretarz partii Mariusz Kałużny oraz skarbnik Michał Woś. Norbert Kaczmarczyk / Facebook

Zbigniew Ziobro zachęcony tym, że w Sejmie ma 18 posłów, z przytupem reaktywuje Solidarną Polskę. Zaczyna – co nie bardzo podoba się Jarosławowi Kaczyńskiemu – od wyławiania ludzi PiS. Wykorzystuje lokalne konflikty i kusi zasobami, które zgromadzili ziobryści. Janusz Kowalski, poseł SP z Opola, został wiceministrem Aktywów Państwowych, ma więc sporo do zaoferowania. Wiceminister Kowalski wypełnia sejmową lukę po Patryku Jakim. Przekonał do wejścia w szeregi ziobrystów trzech radnych sejmiku opolskiego, dwóch miejskich z Opola i kilku na poziomie powiatowym.

Polityka 3.2020 (3244) z dnia 14.01.2020; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 11

Czytaj także

Niezbędnik

Nauki mistrza Kongfuzi

Chiński komunizm chciał odesłać nauki mistrza Kongfuzi na śmietnik historii, ale sam schodzi ze sceny. Za to autorzy azjatyckiego cudu gospodarczego chętnie kłaniają się duchowi Konfucjusza.

Adam Szostkiewicz
05.11.2019