Kraj

Ziobryści pęcznieją

Od lewej: szef młodzieżówki Solidarnej Polski Norbert Kaczmarczyk, prezes SP Zbigniew Ziobro, sekretarz partii Mariusz Kałużny oraz skarbnik Michał Woś. Od lewej: szef młodzieżówki Solidarnej Polski Norbert Kaczmarczyk, prezes SP Zbigniew Ziobro, sekretarz partii Mariusz Kałużny oraz skarbnik Michał Woś. Norbert Kaczmarczyk / Facebook

Zbigniew Ziobro zachęcony tym, że w Sejmie ma 18 posłów, z przytupem reaktywuje Solidarną Polskę. Zaczyna – co nie bardzo podoba się Jarosławowi Kaczyńskiemu – od wyławiania ludzi PiS. Wykorzystuje lokalne konflikty i kusi zasobami, które zgromadzili ziobryści. Janusz Kowalski, poseł SP z Opola, został wiceministrem Aktywów Państwowych, ma więc sporo do zaoferowania. Wiceminister Kowalski wypełnia sejmową lukę po Patryku Jakim. Przekonał do wejścia w szeregi ziobrystów trzech radnych sejmiku opolskiego, dwóch miejskich z Opola i kilku na poziomie powiatowym.

Polityka 3.2020 (3244) z dnia 14.01.2020; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 11
Reklama

Czytaj także

Ludzie i style

Chorwacja – co zobaczyć w drodze nad morze?

Wakacje w Chorwacji kojarzymy przede wszystkim z plażowaniem, kuchnią i zabytkami. Słusznie, ale w głębi kraju czekają na nas prawdziwe skarby natury, które po prostu trzeba zobaczyć!

Prezentacja
21.04.2021