Kraj

POBUDKA!

Borys Budka jest aktywny w mediach społecznościowych, dba o dobre relacje z mediami. Ma wizerunkową przewagę nad poprzednikiem. Borys Budka jest aktywny w mediach społecznościowych, dba o dobre relacje z mediami. Ma wizerunkową przewagę nad poprzednikiem. Marta Frej
Platforma wybrała. Oficjalny przekaz brzmi: postawiliśmy na młodość, energię i zmianę pokoleniową. Tylko czy to wystarczy, aby podźwignąć omszałą, zużytą wyborczymi porażkami partię i dodać jej powabu?
Borys Budka zamierza się teraz skupić przede wszystkim na kampanii prezydenckiej.Dawid Zuchowicz/Agencja Gazeta Borys Budka zamierza się teraz skupić przede wszystkim na kampanii prezydenckiej.

Zdecydowane zwycięstwo 41-letniego Borysa Budki w sobotnich wyborach (79 proc. głosów) daje mu na starcie mocny mandat. Ale też nowy szef długo się nim nie nacieszy. Najpoważniejszy test czeka go w maju. Stawka wyborów prezydenckich jest ogromna i to on – w przypadku przegranej Małgorzaty Kidawy-Błońskiej – będzie rozliczany z wyniku.

Schetyna mógł uciekać od takich bilansów w kolejne kampanie, bo ostatnie dwa lata były wyborczym maratonem, podczas którego brakowało czasu na podsumowania: zaraz po wyborach trzeba było się przygotowywać do kolejnego starcia, zawierać koalicje, układać listy.

Polityka 5.2020 (3246) z dnia 28.01.2020; Polityka; s. 16
Reklama

Czytaj także

Kraj

Tata Maty

W przewrotnym sensie jest beneficjentem rządów PiS, gdyż będąc ich konsekwentnym krytykiem, stał się znaczącą osobistością życia publicznego. Niektórzy określają go mianem „opozycyjnego celebryty”, na co Marcin Matczak nieco się zżyma. Ale w sumie nieźle oddaje ono jego status.

Rafał Kalukin
18.10.2021