Kraj

POBUDKA!

Borys Budka jest aktywny w mediach społecznościowych, dba o dobre relacje z mediami. Ma wizerunkową przewagę nad poprzednikiem. Borys Budka jest aktywny w mediach społecznościowych, dba o dobre relacje z mediami. Ma wizerunkową przewagę nad poprzednikiem. Marta Frej
Platforma wybrała. Oficjalny przekaz brzmi: postawiliśmy na młodość, energię i zmianę pokoleniową. Tylko czy to wystarczy, aby podźwignąć omszałą, zużytą wyborczymi porażkami partię i dodać jej powabu?
Borys Budka zamierza się teraz skupić przede wszystkim na kampanii prezydenckiej.Dawid Zuchowicz/Agencja Gazeta Borys Budka zamierza się teraz skupić przede wszystkim na kampanii prezydenckiej.

Zdecydowane zwycięstwo 41-letniego Borysa Budki w sobotnich wyborach (79 proc. głosów) daje mu na starcie mocny mandat. Ale też nowy szef długo się nim nie nacieszy. Najpoważniejszy test czeka go w maju. Stawka wyborów prezydenckich jest ogromna i to on – w przypadku przegranej Małgorzaty Kidawy-Błońskiej – będzie rozliczany z wyniku.

Schetyna mógł uciekać od takich bilansów w kolejne kampanie, bo ostatnie dwa lata były wyborczym maratonem, podczas którego brakowało czasu na podsumowania: zaraz po wyborach trzeba było się przygotowywać do kolejnego starcia, zawierać koalicje, układać listy.

Polityka 5.2020 (3246) z dnia 28.01.2020; Polityka; s. 16

Czytaj także

Społeczeństwo

Homofobusy jeżdżą po polskich miastach. Szokują i wykluczają

Homofobusy rozpowszechniają nieprawdziwe informacje na temat osób LGBT. To akcja Fundacji Pro-Prawo do Życia, która wbrew nazwie odmawia osobom nieheteroseksualnym prawa do wolnego od dyskryminacji życia w Polsce.

Agata Szczerbiak
17.07.2020