Kraj

Nie bać się bić

Czy opozycja wstanie z kolan

Opozycja, jeśli ma kiedykolwiek pokonać PiS, musi przestać się bać, zacząć mieć zdanie i poglądy, pokazać siłę, twardą retorykę. Opozycja, jeśli ma kiedykolwiek pokonać PiS, musi przestać się bać, zacząć mieć zdanie i poglądy, pokazać siłę, twardą retorykę. Vladimir Pigalov / Getty Images
Rządząca prawica od dawna „wstaje z kolan”. Teraz to samo, na swój sposób, musi zrobić opozycja, jeśli chce kiedykolwiek wygrać z PiS.
Kaczyński nie cofa się o krok, ma niewyczerpany zasób masek, zwodów i proceduralnych kruczków, system zachęt i kar.Robert Gardziński/Forum Kaczyński nie cofa się o krok, ma niewyczerpany zasób masek, zwodów i proceduralnych kruczków, system zachęt i kar.

Od nowego kierownictwa Platformy słychać ostatnio, że teraz partia ma być „śmiała”, że będzie dawać „zdecydowane odpowiedzi”, że „ani kroku w tył”. Jednak jednocześnie kandydatka tej formacji na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska powiedziała, że „totalna opozycyjność to nie jest właściwe rozwiązanie”, ale też nie odpowiada jej symetryzm, będzie zatem szukać opcji gdzieś pośrodku. Pytanie, co takim subtelnym komunikatem chciała przekazać swoim wyborcom, jak mają to przełożyć na konkretne polityczne starcie, w której PiS nie bierze jeńców; gdzie szukać tego „środka”?

Polityka 8.2020 (3249) z dnia 18.02.2020; Polityka; s. 20
Oryginalny tytuł tekstu: "Nie bać się bić"

Czytaj także

Nauka

Skąd dramatyczne wahania liczby infekcji covid-19?

Czym tłumaczyć gwałtowny spadek raportowanych zakażeń koronawirusem? Rozmawiamy z dr. Franciszkiem Rakowskim z ICM, który modeluje przebieg pandemii od samego jej początku.

Karol Jałochowski
26.11.2020