Kraj

Mafia reaktywacja

Mafia: reaktywacja

Członkowie grupy pruszkowskiej zostali aresztowani jako podejrzani o udział w gangu zajmującym się karuzelą VAT. Członkowie grupy pruszkowskiej zostali aresztowani jako podejrzani o udział w gangu zajmującym się karuzelą VAT. Cezary Aszkielowicz / Agencja Gazeta
Kiedy trzy lata temu za kraty trafili starzy bossowie: Wańka, Słowik i Parasol, ogłoszono koniec świata gangsterskiego. Ale gdy niedawno okazało się, że mają wyjść na wolność, wrócił lęk. Niepotrzebnie, bo w gruncie rzeczy nic się nie skończyło i nic nie zaczyna.
Kiedyś kobiety mafii były prawie wyłącznie maskotkami, teraz coraz częściej słyszy się o kobietach, które potrafią podporządkować sobie grupę przestępczą.Jacob Wackerhausen/Getty Images Kiedyś kobiety mafii były prawie wyłącznie maskotkami, teraz coraz częściej słyszy się o kobietach, które potrafią podporządkować sobie grupę przestępczą.

Wymieniona trójka to crème de la crème polskiej przestępczości zorganizowanej, a w zasadzie tego, co po rodzimej mafii pozostało, po tych wszystkich strzelaninach, podkładanych sobie nawzajem bombach i – co tu kryć – upływie czasu, który nikogo nie oszczędza.

Wańka – na pozór starszy pan o nobliwym wyglądzie, szlachetna siwizna, okulary w złotych oprawkach, elegancki garnitur. Zasłużył na ksywkę Prezes, ale pozostał przy Wańce, prawdopodobnie z powodów sentymentalnych.

Polityka 9.2020 (3250) z dnia 25.02.2020; Temat tygodnia; s. 18
Oryginalny tytuł tekstu: "Mafia reaktywacja"
Reklama

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

Kobiety na froncie

Rozmowa ze Swiatłaną Aleksijewicz, autorką bestsellera „Wojna nie ma w sobie nic z kobiety”, o żołnierkach Armii Czerwonej

Paweł Sulik
15.06.2021