Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Bez znieczulenia

Kraj w pandemii: kto za to zapłaci?

Odcięcie Polski od świata nie zatrzyma koronawirusa, który już rozprzestrzenia się w kraju słabo przygotowanym na walkę z epidemią. Odcięcie Polski od świata nie zatrzyma koronawirusa, który już rozprzestrzenia się w kraju słabo przygotowanym na walkę z epidemią. Irek Dorożański / Forum
Odcięliśmy się od świata. Z powodu zagrożenia koronawirusem od niedzieli Polska zamknęła granice, a na całym terytorium kraju rząd wprowadził stan nadzwyczajny. Trzeba wiedzieć, że ta terapia ma potężne skutki uboczne. I jest bardzo kosztowna.
Państwo, nawołując Polaków do mycia rąk, na kilka dni samo umyło ręce, zapewniając, że dopiero przygotowuje pakiet pomocowy dla przedsiębiorstw.Max Skorwider Państwo, nawołując Polaków do mycia rąk, na kilka dni samo umyło ręce, zapewniając, że dopiero przygotowuje pakiet pomocowy dla przedsiębiorstw.

Obywatele polscy, którzy wyjechali za granicę przed niedzielą, będą oczywiście do kraju wpuszczeni. Osoby korzystające z wycieczek biur turystycznych mają być sprowadzone przez organizatorów imprez lub przez rząd. Ten nie mówi jednak, jak mają się tu dostać ci, którzy wylecieli samolotami rejsowymi lub wyjechali pociągami. Lot, w ramach akcji Powrót do domu wyśle po Polaków samoloty, ale nie wszyscy chętni się załapią. MSZ radzi, żeby – gdziekolwiek są – jakoś dolecieli do Berlina, dokąd dojedzie po nich rodzina z Polski. Zorganizowanie transportu powrotnego samochodem (skąd go wziąć?) to nie tylko spory kłopot, ale także koszty. Nie mniejsze, jeśli zawieszenie ruchu zechce się przeczekać za granicą. Nikt od kosztów odcięcia Polski od świata się nie ubezpieczył, bo takich rodzajów polis po prostu nie oferowano.

Polityka 12.2020 (3253) z dnia 17.03.2020; Temat z okładki; s. 12
Oryginalny tytuł tekstu: "Bez znieczulenia"
Reklama