Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kraj

Bez znieczulenia

Kraj w pandemii: kto za to zapłaci?

Odcięcie Polski od świata nie zatrzyma koronawirusa, który już rozprzestrzenia się w kraju słabo przygotowanym na walkę z epidemią. Odcięcie Polski od świata nie zatrzyma koronawirusa, który już rozprzestrzenia się w kraju słabo przygotowanym na walkę z epidemią. Irek Dorożański / Forum
Odcięliśmy się od świata. Z powodu zagrożenia koronawirusem od niedzieli Polska zamknęła granice, a na całym terytorium kraju rząd wprowadził stan nadzwyczajny. Trzeba wiedzieć, że ta terapia ma potężne skutki uboczne. I jest bardzo kosztowna.
Państwo, nawołując Polaków do mycia rąk, na kilka dni samo umyło ręce, zapewniając, że dopiero przygotowuje pakiet pomocowy dla przedsiębiorstw.Max Skorwider Państwo, nawołując Polaków do mycia rąk, na kilka dni samo umyło ręce, zapewniając, że dopiero przygotowuje pakiet pomocowy dla przedsiębiorstw.

Obywatele polscy, którzy wyjechali za granicę przed niedzielą, będą oczywiście do kraju wpuszczeni. Osoby korzystające z wycieczek biur turystycznych mają być sprowadzone przez organizatorów imprez lub przez rząd. Ten nie mówi jednak, jak mają się tu dostać ci, którzy wylecieli samolotami rejsowymi lub wyjechali pociągami. Lot, w ramach akcji Powrót do domu wyśle po Polaków samoloty, ale nie wszyscy chętni się załapią. MSZ radzi, żeby – gdziekolwiek są – jakoś dolecieli do Berlina, dokąd dojedzie po nich rodzina z Polski.

Polityka 12.2020 (3253) z dnia 17.03.2020; Temat z okładki; s. 12
Oryginalny tytuł tekstu: "Bez znieczulenia"
Reklama

Czytaj także

Kultura

Katarzyna Nosowska dla „Polityki”: Jestem moim planem na życie

Dziś w stosunku do artystów jest coś chłodnego – mówi Katarzyna Nosowska, tegoroczna laureatka towarzyszącej Paszportom POLITYKI nagrody specjalnej Kreator Kultury.

Bartek Chaciński
20.01.2022