Kraj

Gowiniada

Coraz mniej zjednoczona prawica

Politycy rozeznani w tym, co się dzieje przy Nowogrodzkiej i w Kancelarii Premiera, są zgodni, że Gowin źle ocenił sytuację. Politycy rozeznani w tym, co się dzieje przy Nowogrodzkiej i w Kancelarii Premiera, są zgodni, że Gowin źle ocenił sytuację. Basia Dziedzic
Ze Zjednoczonej Prawicy została głównie nazwa, a koalicja toczy się siłą rozpędu. Jak długo będzie się toczyła, nie wiedzą nawet jej liderzy.
PiS ze swej strony liczy na to, że posłowie Gowina się wykruszą i będą grawitowali ku największej partii.Adam Chełstowski/Forum PiS ze swej strony liczy na to, że posłowie Gowina się wykruszą i będą grawitowali ku największej partii.

Na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się jasne. W związku z koronawirusem Jarosław Gowin zażądał przełożenia majowych wyborów prezydenckich i pogroził, że 18 posłów jego Porozumienia obali wymyśloną w PiS ustawę o powszechnym głosowaniu korespondencyjnym. Zaproponował zarazem rozmowy o nowelizacji konstytucji i przedłużeniu o dwa lata kadencji Andrzeja Dudy (o pomyśle byli uprzedzeni Pałac Prezydencki oraz lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz), ale opozycja apel chóralnie wyśmiała. Skądinąd nie najlepiej świadczy to o talentach politycznych jej przywódców, którzy zignorowali szansę na wbicie klina w obóz władzy.

Polityka 16.2020 (3257) z dnia 14.04.2020; Polityka; s. 18
Oryginalny tytuł tekstu: "Gowiniada"

Czytaj także

Kultura

Wojewódzki z Matą o „Patointeligencji” i „Patoreakcji”

Mata, autor „Patointeligencji”, który właśnie opublikował nowy utwór z równie mocnym tekstem: – Społeczną rolą artysty czasami jest wystawienie się na strzał. Ja się czuję z tym dobrze, to zamieszanie czemuś służy.

Kuba Wojewódzki
03.04.2021