Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kraj

Gowiniada

Coraz mniej zjednoczona prawica

Politycy rozeznani w tym, co się dzieje przy Nowogrodzkiej i w Kancelarii Premiera, są zgodni, że Gowin źle ocenił sytuację. Politycy rozeznani w tym, co się dzieje przy Nowogrodzkiej i w Kancelarii Premiera, są zgodni, że Gowin źle ocenił sytuację. Basia Dziedzic
Ze Zjednoczonej Prawicy została głównie nazwa, a koalicja toczy się siłą rozpędu. Jak długo będzie się toczyła, nie wiedzą nawet jej liderzy.
PiS ze swej strony liczy na to, że posłowie Gowina się wykruszą i będą grawitowali ku największej partii.Adam Chełstowski/Forum PiS ze swej strony liczy na to, że posłowie Gowina się wykruszą i będą grawitowali ku największej partii.

Na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się jasne. W związku z koronawirusem Jarosław Gowin zażądał przełożenia majowych wyborów prezydenckich i pogroził, że 18 posłów jego Porozumienia obali wymyśloną w PiS ustawę o powszechnym głosowaniu korespondencyjnym. Zaproponował zarazem rozmowy o nowelizacji konstytucji i przedłużeniu o dwa lata kadencji Andrzeja Dudy (o pomyśle byli uprzedzeni Pałac Prezydencki oraz lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz), ale opozycja apel chóralnie wyśmiała. Skądinąd nie najlepiej świadczy to o talentach politycznych jej przywódców, którzy zignorowali szansę na wbicie klina w obóz władzy.

Polityka 16.2020 (3257) z dnia 14.04.2020; Polityka; s. 18
Oryginalny tytuł tekstu: "Gowiniada"
Reklama

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022