Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Zamach posmoleński

Był zamach. Ale po Smoleńsku

Celem Kremla była (jest) dezintegracja polskiego państwa. Podważenie naszego zaufania do jego instytucji i do siebie nawzajem. Antoni Macierewicz i Jarosław Kaczyński zostali do tej gry wciągnięci dopiero po tygodniach, a nawet miesiącach. Celem Kremla była (jest) dezintegracja polskiego państwa. Podważenie naszego zaufania do jego instytucji i do siebie nawzajem. Antoni Macierewicz i Jarosław Kaczyński zostali do tej gry wciągnięci dopiero po tygodniach, a nawet miesiącach. Łukasz Dejnarowicz / Forum
Był zamach! Ale nie pod Smoleńskiem, tylko po Smoleńsku. Wybuchy też były, ale nie w tupolewie, tylko na Krakowskim Przedmieściu. Nie trotyl wybuchł, lecz paranoiczna histeria. To ona w dużej mierze doprowadziła polską politykę do stanu, jaki dzisiaj widzimy – kompletnego chaosu. Grzegorz Rzeczkowski ujawnia, jak do tego doszło.
Polityka

Duch dziejów wieje, kędy chce. Ale można mu pomóc. Czasami to się komuś udaje. Dziesięć lat po katastrofie smoleńskiej wytrawny reporter śledczy precyzyjnie, a zarazem wciągająco opisał, jak pozornie egzotyczny sojusz grupek sprawnych, oddanych i współdziałających ludzi przerobił tragiczny wypadek komunikacyjny, w którym zginęło 96 osób, na kryzys polityczny, którego ofiarą jest liberalna, demokratyczna, proeuropejska, modernizująca się Polska.

Na liście przyczyn upadku liberalnej demokracji w Polsce katastrofa smoleńska i to, co się wokół niej działo przez kolejne lata, zajmuje jedną z czołowych pozycji.

Polityka 19.2020 (3260) z dnia 05.05.2020; Polityka; s. 24
Oryginalny tytuł tekstu: "Zamach posmoleński"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >