Kraj

Pacjenci gorszego sortu?

Stworzony do walki z wirusem ebola lek Remdesivir stosowany jest przy niewydolności oddechowo-krążeniowej związanej z koronawirusem COVID-19. Stworzony do walki z wirusem ebola lek Remdesivir stosowany jest przy niewydolności oddechowo-krążeniowej związanej z koronawirusem COVID-19. Pool/Reuters / Forum

Czy chorzy na COVID-19 leczeni w powiatowych szpitalach przerobionych na zakaźne mają mniejsze szanse na przeżycie? W przeciwieństwie do pacjentów szpitali klinicznych i resortowych nie dostają leków antywirusowych rekomendowanych przez Polskie Towarzystwo Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych. Powiatowe szpitale, awansowane na zakaźne i postawione na pierwszej linii frontu walki z epidemią, nie mają pieniędzy na drogie leki ani odwagi, by prowadzić terapię eksperymentalną. Bo większość leków proponowanych przez PTEiLChZ ma rejestrację, ale w innych wskazaniach niż zakażenia koronawirusowe.

Polityka 19.2020 (3260) z dnia 05.05.2020; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 9
Reklama

Czytaj także

Kraj

Dramat zwierząt w przygranicznej strefie

Nikt naprawdę nie wie, ile zwierząt ginie na granicy polsko-białoruskiej. Ani też jak będą się rozmnażać, gdy ich ścieżki godowe zostaną przecięte murem. Ani na jakich zasadach strzelać będą w tym rejonie myśliwi, którzy już się szykują „na granicę”.

Agnieszka Sowa
25.10.2021