Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Kraj

Przewrotki majowe

Koperty, urny czy stan wyjątkowy?

Wybrany w tych warunkach Duda w oczach mniej więcej połowy społeczeństwa stanie się uzurpatorem, pałacowym namiestnikiem, osobą pełniącą obowiązki prezydenta. Wybrany w tych warunkach Duda w oczach mniej więcej połowy społeczeństwa stanie się uzurpatorem, pałacowym namiestnikiem, osobą pełniącą obowiązki prezydenta. Mirosław Gryń / Polityka
Koperty, urny, stan wyjątkowy? Czy jeszcze coś innego? Wszystkie drogi wiodą do katastrofy. Z tych „wyborów” wyjdziemy jeszcze bardziej zniechęceni i skonfliktowani.
Hołownia bez dwóch zdań zaliczył pierwszy polityczny test. Sondaże dają mu już kilkanaście procent poparcia oraz solidne drugie miejsce.Mateusz Włodarczyk/Forum Hołownia bez dwóch zdań zaliczył pierwszy polityczny test. Sondaże dają mu już kilkanaście procent poparcia oraz solidne drugie miejsce.

Przepychanie przez PiS wyborów prezydenckich coraz bardziej przypomina grę w trzy karty, które co jakiś czas zostają zręcznie przetasowane oraz wyłożone w nowej sekwencji. Ale co się tak naprawdę kryje za grzbietami kart?

Oficjalnie od dawna słyszymy, że obowiązuje kurs na kopertowe wybory 10 maja. I wszystko ponoć zależy od sejmowego głosowania ustawy umożliwiającej takie głosowanie. Rezultat jest wysoce niepewny, a zdecydują zapewne rachuby kilku posłów reprezentujących nieistotne i demokratycznie niezweryfikowane środowisko polityczne Jarosława Gowina.

Polityka 19.2020 (3260) z dnia 05.05.2020; Temat z okładki; s. 16
Oryginalny tytuł tekstu: "Przewrotki majowe"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >