Kraj

Rozmowa kontrolowana

Ważnym aspektem zdalnych egzaminów jest wyważenie proporcji między niezbędną kontrolą a elementarnym – obustronnym – zaufaniem. Ważnym aspektem zdalnych egzaminów jest wyważenie proporcji między niezbędną kontrolą a elementarnym – obustronnym – zaufaniem. Alistair Berg / Getty Images

Przy projektowaniu przebiegu zdalnych egzaminów uczelnie w typowy dla naszego systemu edukacyjnego sposób skupiły się na zabezpieczeniu przed oszustwami. Zaufanie stało się w Polsce deficytowym towarem.

Zdalna praca stawia obu stronom uczestniczącym w egzaminie wymagania w zakresie pewnej biegłości w opanowaniu elektronicznych narzędzi (uczelnie sięgają po różne programy, takie jak Google Meet czy MS Teams). O ile jednak trudno sobie dziś wyobrazić studenta, który nie potrafi posługiwać się takimi narzędziami, o tyle przygotowana np.

Polityka 21.2020 (3262) z dnia 19.05.2020; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 8
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

Norbert Frątczak
11.10.2021