Kraj

Śląskie ognisko

Pandemia po śląsku

Na Śląsku świetnie widać, jak oficjalna propaganda rozjechała się z rzeczywistością. Na Śląsku świetnie widać, jak oficjalna propaganda rozjechała się z rzeczywistością. Getty Images
Zarażeni koronawirusem górnicy nie gorączkują. Ale temperatura na Śląsku jest wysoka. Kraj boi się przyjezdnych Ślązaków. Czesi zamknęli granice ze Śląskiem. Władza zamyka kopalnie, a górników w domach. Do wyborów.
W czasie wizyty w Bytomiu prezydent Andrzej Duda był nie tylko w maseczce, ale przez cały czas nie zdejmował jednorazowych czarnych rękawiczek.Arkadiusz Ławrywianiec/Forum W czasie wizyty w Bytomiu prezydent Andrzej Duda był nie tylko w maseczce, ale przez cały czas nie zdejmował jednorazowych czarnych rękawiczek.

Na poniedziałek Gabriela Staszkiewicz umówiła się na kawę z Gabrielą Hřebačkovą. Łączy je nie tylko imię i chyba przyjaźń, ale również funkcja. Obydwie są burmistrzami. I to jednego miasta. Tyle że podzielonego na pół przez rzekę Olzę i historię. Hřebačková i Staszkiewicz skupiają się na tym, co łączy, a nie dzieli. Tyle że 13 marca znowu zaczęła dzielić je granica, zamknięta z powodu koronawirusa. – Nie widziałam Gabrysi już od trzech miesięcy. Oczywiście miałyśmy kontakt telefoniczny, ale to nie to samo.

Polityka 25.2020 (3266) z dnia 16.06.2020; Temat tygodnia; s. 12
Oryginalny tytuł tekstu: "Śląskie ognisko"
Reklama

Czytaj także

Świat

CZECHY: Bezlitośni komornicy

Huragan, który niedawno uderzył w Morawy, nie tylko pozrywał tysiące dachów, lecz także odsłonił patologię czeskiej branży komorniczej, ścigającej za długi nawet dzieci.

Tomasz Maćkowiak
02.08.2021