Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kraj

Śląskie ognisko

Pandemia po śląsku

Na Śląsku świetnie widać, jak oficjalna propaganda rozjechała się z rzeczywistością. Na Śląsku świetnie widać, jak oficjalna propaganda rozjechała się z rzeczywistością. Getty Images
Zarażeni koronawirusem górnicy nie gorączkują. Ale temperatura na Śląsku jest wysoka. Kraj boi się przyjezdnych Ślązaków. Czesi zamknęli granice ze Śląskiem. Władza zamyka kopalnie, a górników w domach. Do wyborów.
W czasie wizyty w Bytomiu prezydent Andrzej Duda był nie tylko w maseczce, ale przez cały czas nie zdejmował jednorazowych czarnych rękawiczek.Arkadiusz Ławrywianiec/Forum W czasie wizyty w Bytomiu prezydent Andrzej Duda był nie tylko w maseczce, ale przez cały czas nie zdejmował jednorazowych czarnych rękawiczek.

Na poniedziałek Gabriela Staszkiewicz umówiła się na kawę z Gabrielą Hřebačkovą. Łączy je nie tylko imię i chyba przyjaźń, ale również funkcja. Obydwie są burmistrzami. I to jednego miasta. Tyle że podzielonego na pół przez rzekę Olzę i historię. Hřebačková i Staszkiewicz skupiają się na tym, co łączy, a nie dzieli. Tyle że 13 marca znowu zaczęła dzielić je granica, zamknięta z powodu koronawirusa. – Nie widziałam Gabrysi już od trzech miesięcy. Oczywiście miałyśmy kontakt telefoniczny, ale to nie to samo.

Polityka 25.2020 (3266) z dnia 16.06.2020; Temat tygodnia; s. 12
Oryginalny tytuł tekstu: "Śląskie ognisko"
Reklama

Czytaj także

Kultura

Katarzyna Nosowska dla „Polityki”: Jestem moim planem na życie

Dziś w stosunku do artystów jest coś chłodnego – mówi Katarzyna Nosowska, tegoroczna laureatka towarzyszącej Paszportom POLITYKI nagrody specjalnej Kreator Kultury.

Bartek Chaciński
20.01.2022