Kraj

Dmuchane obietnice

Szklane domy Morawieckiego

Niemal każdy punkt planu Morawieckiego zrodził jakiś urzędniczy twór – spółkę, fundusz, agencję, instytucję – bo wszystko musi być w rękach państwa lub pod jego kontrolą. Niemal każdy punkt planu Morawieckiego zrodził jakiś urzędniczy twór – spółkę, fundusz, agencję, instytucję – bo wszystko musi być w rękach państwa lub pod jego kontrolą. Marta Frej
Pamiętacie plan Morawieckiego? Mieliśmy mknąć po szynach polskimi luxtorpedami, jeździć autami elektrycznymi i e-busami, pływać superpromami made in Poland. Gdzie się to wszystko podziało?
Wielki port lotniczy zmienia się dość elastycznie w zależności od tego, kto o nim opowiada.Marta Frej Wielki port lotniczy zmienia się dość elastycznie w zależności od tego, kto o nim opowiada.

„To jest nowy, wielki plac budowy. Tak jak cała Polska wkrótce będzie wielkim placem budowy. (...) To nasza propozycja wyjścia z kryzysu, w który wpadł świat” – mówił Mateusz Morawiecki na rozkopanym i ogołoconym z drzew odcinku Mierzei Wiślanej, gdzie ma powstać słynny przekop, czyli kanał łączący Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską. Budowa już się zaczęła, choć nie zakończyły się jeszcze procedury związane z prowadzeniem prac na terenie objętym przyrodniczą ochroną. Dlatego Komisja Europejska rozważa skierowanie sprawy do Trybunału Sprawiedliwości.

Polityka 25.2020 (3266) z dnia 16.06.2020; Temat tygodnia; s. 15
Oryginalny tytuł tekstu: "Dmuchane obietnice"

Czytaj także

Ludzie i style

Dlaczego Donald Trump nie zatańczy na TikToku?

Gdy jedni prezydenci pokazują się na TikToku, inni próbują go zbanować. Popularna wśród młodzieży – i nie tylko – aplikacja już została usunięta z Indii. Następne będą USA?

Michał R. Wiśniewski
12.07.2020