Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kraj

Dmuchane obietnice

Szklane domy Morawieckiego

Niemal każdy punkt planu Morawieckiego zrodził jakiś urzędniczy twór – spółkę, fundusz, agencję, instytucję – bo wszystko musi być w rękach państwa lub pod jego kontrolą. Niemal każdy punkt planu Morawieckiego zrodził jakiś urzędniczy twór – spółkę, fundusz, agencję, instytucję – bo wszystko musi być w rękach państwa lub pod jego kontrolą. Marta Frej
Pamiętacie plan Morawieckiego? Mieliśmy mknąć po szynach polskimi luxtorpedami, jeździć autami elektrycznymi i e-busami, pływać superpromami made in Poland. Gdzie się to wszystko podziało?
Wielki port lotniczy zmienia się dość elastycznie w zależności od tego, kto o nim opowiada.Marta Frej Wielki port lotniczy zmienia się dość elastycznie w zależności od tego, kto o nim opowiada.

„To jest nowy, wielki plac budowy. Tak jak cała Polska wkrótce będzie wielkim placem budowy. (...) To nasza propozycja wyjścia z kryzysu, w który wpadł świat” – mówił Mateusz Morawiecki na rozkopanym i ogołoconym z drzew odcinku Mierzei Wiślanej, gdzie ma powstać słynny przekop, czyli kanał łączący Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską. Budowa już się zaczęła, choć nie zakończyły się jeszcze procedury związane z prowadzeniem prac na terenie objętym przyrodniczą ochroną. Dlatego Komisja Europejska rozważa skierowanie sprawy do Trybunału Sprawiedliwości.

Polityka 25.2020 (3266) z dnia 16.06.2020; Temat tygodnia; s. 15
Oryginalny tytuł tekstu: "Dmuchane obietnice"
Reklama

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022