Kraj

Bajki o odzyskanych miliardach

Bajki o odzyskanych miliardach z VAT

Zbigniew Ziobro wydał prokuratorom specjalne wytyczne – m.in. żeby sprawy VAT-owskie, jako te priorytetowe, przekazywać do wyższych instancji. Zbigniew Ziobro wydał prokuratorom specjalne wytyczne – m.in. żeby sprawy VAT-owskie, jako te priorytetowe, przekazywać do wyższych instancji. Arkadiusz Ziołek / EAST NEWS
Za to PiS miało mafię VAT-owską w swoich szeregach. Chodzi o dwóch wysokich rangą urzędników Ministerstwa Finansów. Są oskarżeni o kierowanie grupą przestępczą, która miała w latach 2015–18 wyłudzić 5 mln zł VAT.

Kolejne wybory, PiS kolejny raz o tym, jak to za czasów PO wyłudzano podatek VAT. „To dzięki temu, że zabrano złodziejom te pieniądze, możliwy jest dzisiaj program 500+” – mówił m.in. w Brzegu Andrzej Duda. Wspomniał o 50 mld zł „kradzionych” rocznie, ale w poprzednich kampaniach z ust polityków PiS padały większe liczby: od 250 mld do nawet 400 mld zł. Skoro tak, to gdzie są ci złodzieje i te skradzione miliardy? Ściganie ich i pozbawianie złodziejskich fortun miało być priorytetem rządu PiS.

Polityka 26.2020 (3267) z dnia 23.06.2020; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 5
Oryginalny tytuł tekstu: "Bajki o odzyskanych miliardach"
Reklama

Czytaj także

Kultura

Smartfonowa rewolucja według Wiśniewskiego

Czy świat wszechobecnych i wszechmocnych smartfonów jest tym, o czym marzyliśmy? A bezprzewodowa ewolucja stale przyspiesza.

Mariusz Herma
19.10.2021