Kraj

Nie wolno nam milczeć!

Atak na LGBT: nie wolno nam milczeć!

Wojna wydana homoseksualizmowi była częścią składową wojny Hitlera o „czystość rasy aryjskiej”, o jej „potencję i rozrodczość”. Wojna wydana homoseksualizmowi była częścią składową wojny Hitlera o „czystość rasy aryjskiej”, o jej „potencję i rozrodczość”. EAST NEWS
Nie wolno nam milczeć. Nie wolno nam przyzwalać na dalsze porażanie milczeniem naszych współobywateli. Milczenie jest służką przemocy.

Prof. Halina Taborska w książce „Sztuka w miejscach śmierci. Europejskie pomniki ofiar hitleryzmu” (Austeria 2019) w rozdziale poświęconym prześladowaniom homoseksualistów przez reżim nazistowski przypomniała, że paragraf 175, obecny w niemieckim kodeksie karnym od maja 1871 r., obowiązywał w Niemieckiej Republice Demokratycznej do 1967 r., a w Niemieckiej Republice Federalnej – do 1969 r. W swym pierwotnym brzmieniu – zwany potocznie prawem sodomii – uznawał homoseksualizm jako „sprzeczny z naturą nierząd, do którego dochodzi pomiędzy osobami płci męskiej lub między człowiekiem a zwierzęciem”.

Polityka 26.2020 (3267) z dnia 23.06.2020; Komentarze; s. 7
Oryginalny tytuł tekstu: "Nie wolno nam milczeć!"
Reklama

Czytaj także

Niezbędnik

Zygmunt Freud i jego rewizja natury człowieka

Gdy Albert Einstein wytyczał nową drogę myśleniu o przestrzeni, czasie i grawitacji, wiedeński lekarz Zygmunt Freud rewidował wiedzę o istocie człowieczej natury.

Joanna Cieśla
08.09.2015