Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kraj

Komu bije dzwon

Kościół przed wyborami

W interesie utrzymania status quo władza kościelna postawiłaby na Dudę, ale nie jest pewna, czy wygra. A gdyby przegrał, to status quo może się rozlecieć. W interesie utrzymania status quo władza kościelna postawiłaby na Dudę, ale nie jest pewna, czy wygra. A gdyby przegrał, to status quo może się rozlecieć. Grzegorz Bukała/Reporter / EAST NEWS
Kościół czeka na wynik wyborów prezydenckich. Także dla niego erozja obozu władzy po ewentualnej przegranej Andrzeja Dudy byłaby radykalnym zwrotem akcji.
Kościół sam prezentuje siebie jako przewodnika w sprawach wiary i moralności, a zarazem ofiarę ataków na wiarę i moralność.Beata Zawrzel/Reporter Kościół sam prezentuje siebie jako przewodnika w sprawach wiary i moralności, a zarazem ofiarę ataków na wiarę i moralność.

Krótka była ulga po tegorocznych uroczystościach Bożego Ciała. Tym razem biskupi katoliccy milczeli na tematy polityczne. „Nie wykorzystali procesji, by gromić nieistniejących wrogów, tylko mówili o Bogu”, komentował prof. Stanisław Obirek na stronie „Studia Opinii”. I dodawał: „Nie wiem, czy to wpływ pandemii, czy niepewnej sytuacji politycznej, w każdym razie odnotowuję fakt nie bez satysfakcji. Mój ulubiony kaznodzieja abp Jędraszewski zupełnie zapomniał o religii pisowsko-smoleńskiej”.

Polityka 26.2020 (3267) z dnia 23.06.2020; Polityka; s. 16
Oryginalny tytuł tekstu: "Komu bije dzwon"
Reklama

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022