Kraj

Bardziej mamy niż dość

Powyborczy rachunek zysków i strat

Los wyborów zależeć będzie od nadchodzących dwóch tygodni. Los wyborów zależeć będzie od nadchodzących dwóch tygodni. Łukasz Dejnarowicz / Forum
Wybory prezydenckie zawsze zmieniały polską scenę polityczną. Czy tak będzie i tym razem?
Od paru tygodni Hołownia wiedział, że przy normalnym biegu wydarzeń odpadnie w I rundzie i powinien skupić się na budowie partii.Patryk Ogorzałek/Agencja Gazeta Od paru tygodni Hołownia wiedział, że przy normalnym biegu wydarzeń odpadnie w I rundzie i powinien skupić się na budowie partii.

Noc z niedzieli na poniedziałek nadaje się na przyspieszony kurs socjologii. Wieczory wyborcze w mediach i kluczowe przemówienia kandydatów odbywały się w exitpollowej chyba-rzeczywistości. I każdy przemawiał, jakby wszystko było wiadomo, choć powinien wiedzieć, że stoi na ruchomych piaskach. Może należałoby ciszę wyborczą rozciągnąć do czasu policzenia głosów, bo tworzymy na jeden wieczór wirtualną rzeczywistość, po której cały polityczny świat musi pluć sobie następnego dnia w brodę z wyjątkiem kilku szczęśliwców, którzy zaryzykowali odmienny pogląd.

Polityka 27.2020 (3268) z dnia 30.06.2020; Wybory prezydenckie 2020; s. 14
Oryginalny tytuł tekstu: "Bardziej mamy niż dość"

Czytaj także

Niezbędnik

Skąd się biorą pioruny? Odpowiedź może zaskoczyć

Piorun pojawia się nagle, znika błyskawicznie i nie pozwala się łatwo zbadać. Skąd to budzące zachwyt i grozę zjawisko bierze energię oraz jak ją uwalnia? Odpowiedź może zaskoczyć.

Andrzej Hołdys
07.07.2020