Kraj

Macki Ordo Iuris

Macki Ordo Iuris siegają coraz dalej

Organizacje pozarządowe działające na rzecz równości co rusz natykają się na OI. Organizacje pozarządowe działające na rzecz równości co rusz natykają się na OI. materiały prasowe
Ostatnie nominacje to konsekwencja kilku ostatnich lat szczególnej aktywności prawników OI, którzy stali się bazą ekspercką dla obozu PiS.

Przedstawiciele Ordo Iuris obejmują kolejne wysokie stanowiska i coraz ściślej współpracują z PiS. Dr hab. Błażej Kmieciak – ekspert bioetyczny fundacji – głosami sejmowej większości pod koniec lipca został wybrany na szefa państwowej komisji ds. pedofilii. Ludzie związani z Ordo Iuris zasiadają także w Sądzie Najwyższym – w Izbie Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych zasiada prof. KUL Krzysztof Wiak, z kolei rolę rzecznika prasowego pełni jeden z twórców OI Aleksander Stępkowski (wcześniej był wiceszefem MSZ).

Polityka 32.2020 (3273) z dnia 04.08.2020; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 7
Oryginalny tytuł tekstu: "Macki Ordo Iuris"

Czytaj także

Kultura

Wojewódzki z Matą o „Patointeligencji” i „Patoreakcji”

Mata, autor „Patointeligencji”, który właśnie opublikował nowy utwór z równie mocnym tekstem: – Społeczną rolą artysty czasami jest wystawienie się na strzał. Ja się czuję z tym dobrze, to zamieszanie czemuś służy.

Kuba Wojewódzki
03.04.2021