Kraj

Opadły maski

Niebezpieczny związek: covid i grypa. Gotowi?

Czas oczekiwania na specjalną karetkę już teraz bywa, że wynosi kilkanaście godzin. Czas oczekiwania na specjalną karetkę już teraz bywa, że wynosi kilkanaście godzin. Jacek Szydłowski / Forum
Rząd zapewniał, że już po pandemii… Tymczasem liczba zakażeń bije rekordy. A przed nami jesień i powrót tradycyjnej grypy. Jesteśmy gotowi na spotkanie z tymi dwiema chorobami? Otóż nie.
Mimo zagrożenia epidemicznego na doroczny Jarmark Dominikański w Gdańsku znowu przybyły tłumy ludzi.Anna Rezulak/KFP Mimo zagrożenia epidemicznego na doroczny Jarmark Dominikański w Gdańsku znowu przybyły tłumy ludzi.

Wraca pomysł surowego egzekwowania kar za brak maseczek. Nie nosimy ich, nie zachowujemy dystansu i lekceważąc zagrożenie, ułatwiamy wirusowi transmisję. Wcześniej premier wielokrotnie zapewniał o wygranej batalii z pandemią. Teraz rząd znowu zamierza sięgnąć po sankcje. Tak jak wtedy, gdy za złamanie zakazu wejścia do lasu lub jazdę rowerem po parku policja karała mandatem w wysokości 500 zł. W tym samym czasie łagodzi się rygory na stadionach, na których może być już zajęta połowa miejsc. Rząd ignoruje fakt, że coraz częściej ogniskami zakażeń stają się wesela.

Polityka 32.2020 (3273) z dnia 04.08.2020; Temat z okładki; s. 10
Oryginalny tytuł tekstu: "Opadły maski"

Czytaj także

Ja My Oni

Sarmata, hipis, mundurowy? Polskie wzorce męskości

Dr hab. Wojciech Śmieja o tym, jak ukształtował się osobliwy, polski wzorzec tak zwanego prawdziwego mężczyzny.

Ewa Wilk
30.09.2020