Kraj

Podsłuchowisko

Wielka inwigilacja

W Polsce jedyną formą sprawdzenia działań operacyjnych służb jest kontrola wewnętrzna: każda kontroluje sama siebie. W Polsce jedyną formą sprawdzenia działań operacyjnych służb jest kontrola wewnętrzna: każda kontroluje sama siebie. Marcin Bondarowicz
Platforma alarmowała, że inwigilując Sławomira Nowaka, PiS mogło mieć dostęp do informacji ze sztabu wyborczego Rafała Trzaskowskiego. Brzmi elektryzująco, ale może być gorzej.
Jeśli zebrany materiał nie przyda się do postawienia zarzutu osobie, której dotyczy, powinien zostać niezwłocznie zniszczony.Michał Łuczak/Forum Jeśli zebrany materiał nie przyda się do postawienia zarzutu osobie, której dotyczy, powinien zostać niezwłocznie zniszczony.

Jeżeli [sprawa Nowaka] będzie prowadzona właściwie, to nie widzę innej opcji, by na końcu tej nitki nie dotrzeć do postaci Donalda Tuska. Wydaje mi się, że to nie jest koniec, to nawet nie jest koniec początku. Śledczy naprawdę mają nad czym myśleć” – mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Wikło, dziennikarz „wPolityce”, „Sieci” i TVP. I dodał, że w sprawie Sławomira Nowaka pojawiają się inne znane nazwiska.

Ciekawe jest to, że za przestępstwa popełniane na szkodę Ukrainy i na jej terenie Nowak odpowiada w Polsce.

Polityka 33.2020 (3274) z dnia 11.08.2020; Polityka; s. 19
Oryginalny tytuł tekstu: "Podsłuchowisko"
Reklama

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

Kobiety na froncie

Rozmowa ze Swiatłaną Aleksijewicz, autorką bestsellera „Wojna nie ma w sobie nic z kobiety”, o żołnierkach Armii Czerwonej

Paweł Sulik
15.06.2021