Kraj

Opór aż do wyborów

Donald Tusk: Trzeba wytrwać w oporze. Aż do wyborów

„Rządzący z reguły przegrywają ze sobą, PiS też spotka ten los. Raczej na pewno nie wygrają po raz trzeci.” „Rządzący z reguły przegrywają ze sobą, PiS też spotka ten los. Raczej na pewno nie wygrają po raz trzeci.” Marta Frej
Były premier i przewodniczący Rady Europejskiej, obecnie szef Europejskiej Partii Ludowej, w rozmowie z Jerzym Baczyńskim, redaktorem naczelnym POLITYKI.
„Jedną z przewag PiS nad opozycją jest ich solidarność z własną przeszłością.”Jakub Porzycki/Agencja Gazeta „Jedną z przewag PiS nad opozycją jest ich solidarność z własną przeszłością.”

JERZY BACZYŃSKI: – Panie przewodniczący, co się zdarzyło w Polsce 12 lipca? Dlaczego opozycja przegrała?
DONALD TUSK: – Zanim przejdziemy do tu i teraz, spójrzmy na szerszy kontekst, europejski czy nawet globalny. Wszędzie obserwujemy awans ruchów politycznych wyrastających z narodowo-populistycznych sentymentów i resentymentów, radykalnie prawicowych, alternatywnych wobec tradycji oświeceniowo-liberalnej. To nie jest specyficznie polski problem, Trump, brexit to przykłady bardziej spektakularne, a podobnych przypadków jest przecież więcej.

Polityka 35.2020 (3276) z dnia 25.08.2020; Rozmowa Polityki; s. 14
Oryginalny tytuł tekstu: "Opór aż do wyborów"
Reklama

Czytaj także

Kultura

TikTok – nowa fabryka hitów

Najpierw przenieśli się tu odbiorcy, widząc w tym miejsce dla żywej muzyki. Za nimi ruszyli twórcy – ostatnio Abba. I wydawcy, wyczuwając nową fabrykę hitów. Miejsce MTV zajął TikTok.

Michał R. Wiśniewski
21.09.2021