Osoby czytające wydania polityki

„Polityka” - prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Znaczone karty

Pod koniec września, gdy dzieci już przestaną chodzić do szkoły, a rodzice do pracy, zacznie się jesienna ofensywa gospodarcza.

Za pasem jesień i kasztanów kieszeń. Ostatni kwartał tego roku będzie trwał cztery miesiące i przejdzie do historii jako przełomowy. W związku z tym wszystkim, co się u nas dzieje, nikt się nawet nie połapie. Ale po kolei.

Ziemia, jak wiadomo, wiruje z zachodu na wschód. Ten ruch został ostatnio cynicznie wplątany w darmową wysyłkę nowinek przez zdeprawowane agentury seksualne. Do katolickiej Polski. Po to, by pozbawić ją tożsamości i narzucić rozwiązłość. Cierpliwy dotychczas episkopat musiał zareagować. Wydał więc 27-stronicowy, niezwykle logiczny dokument na temat stosunku naszego Kościoła do LGBT. Nie wolno prześladować, ale trzeba wykorzenić. Najpierw u nas, a potem na całym świecie. W każdej polskiej parafii powinna powstać poradnia „służąca pomocą osobom pragnącym odzyskać zdrowie seksualne i naturalną orientację płciową”. Brakuje tylko tego, by tysiące naszych nowocześnie wyedukowanych misjonarzy przeczesywało glob, głosząc słowo Kościoła katolickiego, że biologia jest grzechem ciężkim.

Pod koniec września, gdy dzieci już przestaną chodzić do szkoły, a rodzice do pracy, zacznie się jesienna ofensywa gospodarcza. Premier Morawiecki ogłosi PPP (Przejściowy Plan Próbny), w którym wstępnie zostaną zawieszone emerytury i renty w sześciu wylosowanych miastach. Aby nie było żadnych podejrzeń o manipulację, ceremonia odbędzie się w TVP w obecności Jacka Kurskiego. Wylosowane zostaną: Warszawa, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Szczecin. I jeszcze raz Warszawa, tym razem jako stolica, by ukarać Rafała Trzaskowskiego za Czajkę zbudowaną 15 lat temu.

Nasza gospodarka rośnie głównie dzięki patriotom z PiS. Rodziny polityków tej partii zgłaszają się tłumnie do każdej pracy, tak szczerze chcą pomóc ojczyźnie. Wszystkie ręce na pokład! – słychać z różnych stron.

Polityka 36.2020 (3277) z dnia 01.09.2020; Felietony; s. 81
Reklama