Kraj

Ziobryści dzieciom

Rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak. Rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak. Tomasz Jastrzębowski / Reporter
Opozycja domaga się odwołania Pawlaka, a politycy z Nowogrodzkiej są przekonani, że jest rycerzem wojny ideologicznej, którą podgrzewają ziobryści – aby odróżnić się od PiS.

Rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak oświadczył na antenie TVN24, że edukatorzy seksualni w Poznaniu „wychwytują dziecko rozchwiane, zaniedbane, któremu dają jakieś środki farmakologiczne, żeby zmieniać jego płeć bez wiedzy i zgody rodziców i lekarzy”. Złożył też zawiadomienie do Prokuratury Krajowej o możliwości popełnienia przestępstwa nielegalnej sprzedaży osobom małoletnim środków farmakologicznych wspomagających modyfikację płci. Prokuratura natychmiast wszczęła śledztwo. Opozycja domaga się odwołania Pawlaka, a politycy z Nowogrodzkiej są przekonani, że jest rycerzem wojny ideologicznej, którą podgrzewają ziobryści – aby odróżnić się od PiS.

Polityka 37.2020 (3278) z dnia 08.09.2020; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 7

Czytaj także

Kultura

Niezwykły film o Tonym Haliku

Nowy film przypomina postać Tony’ego Halika – polskiego podróżnika, honorowego „białego Indianina”, nieustraszonego reportera, który realizm magiczny uprawiał w życiu i pracy.

Aneta Kyzioł
18.09.2020