Kraj

Sądy uchylają mandaty

Nawet jeśli sam zakaz czy nakaz (np. noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych) jest racjonalny, to gdy jest wydany bez podstawy prawnej, jest bezprawny. Nawet jeśli sam zakaz czy nakaz (np. noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych) jest racjonalny, to gdy jest wydany bez podstawy prawnej, jest bezprawny. AndreyPopov / PantherMedia
Nawet jeśli sam zakaz czy nakaz (np. noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych) jest racjonalny, to gdy jest wydany bez podstawy prawnej, jest bezprawny.

Nakazy i zakazy antycovidowe są niechlujne i chaotyczne. Naruszają konstytucję, w tym zasadę pewności prawa. Władza PiS nie chce ich poprawić. Więc znowu sytuację prostują sądy.

Ostatnio mieliśmy dwa głośnie przypadki kontestowania przepisów przeciwpandemicznych: klientki sklepu w Augustowie, która nie chciała założyć maseczki, a kasjerka odmówiła jej obsłużenia, oraz aktora, którego ochrona nie wpuściła bez maseczki do sklepu IKEA. Kasjerkę sąd ukarał grzywną za nieuzasadnioną odmowę świadczenia usługi.

Polityka 37.2020 (3278) z dnia 08.09.2020; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 7
Reklama

Czytaj także

Kraj

W ciągu roku wymarło nam miasto

W pandemicznych śmierciach Polska pobiła rekordy. W ciągu roku wymarło nam małe miasto wojewódzkie.

Paweł Reszka
06.05.2021