Kraj

Przemysław Czarnek. Śmieszy, tumani, przestrasza

Przemysław Czarnek Przemysław Czarnek Radek Pietruszka / PAP
Czarnek, strasząc i obrażając nauczycieli, uczniów, jak i akademików, obnaża swoje zagubienie i nieznajomość obszaru, którym zarządza.

W najmłodszych klasach szkół podstawowych ruszyło nauczanie zdalne. Starsi uczniowie sukcesywnie przechodzili na kształcenie na odległość od 18 października. Premier zapowiedział, że nauczyciele będą mogli skorzystać z jednorazowego wsparcia finansowego 500+ na pokrycie kosztów związanych ze zdalnym nauczaniem. Jednak dokładnych informacji o tym, komu i w jakim celu świadczenie ma być wypłacane (do czasu zesłania numeru do druku) nie podano. Wśród nauczycieli posypały się sarkastyczne żarty zarówno na temat sprzętu, który można kupić za wspomnianą kwotę, jak i na temat refleksu władz.

Polityka 46.2020 (3287) z dnia 08.11.2020; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 7
Reklama

Czytaj także

Kraj

Tata Maty

W przewrotnym sensie jest beneficjentem rządów PiS, gdyż będąc ich konsekwentnym krytykiem, stał się znaczącą osobistością życia publicznego. Niektórzy określają go mianem „opozycyjnego celebryty”, na co Marcin Matczak nieco się zżyma. Ale w sumie nieźle oddaje ono jego status.

Rafał Kalukin
18.10.2021