Kraj

Za granicą wydolności

Oprócz braków kadrowych coraz bardziej dramatyczne są braki w sprzęcie. Oprócz braków kadrowych coraz bardziej dramatyczne są braki w sprzęcie. Jacek Szydłowski / Forum

Obostrzenia nie zadziałały. Liczba zakażeń i zgonów z powodu pandemii jest potężna, a całkowite zamknięcie gospodarki realne. Miniony tydzień miał być kluczowy. Rząd liczył, że wprowadzone wcześniej obostrzenia (m.in. zdalna nauka, konieczność chodzenia w maseczkach w miejscach publicznych, godziny dla seniorów w sklepach) spowolnią pandemię. Jednak hamulce nie zadziałały i rządzący wprowadzają nowe restrykcje: także najmłodsze klasy 1–3 przechodzą na zdalne nauczanie, kina i muzea zostają zamknięte, działalność galerii handlowych ograniczona, zaś hotele dostępne są tylko dla gości podróżujących służbowo.

Polityka 46.2020 (3287) z dnia 08.11.2020; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 9
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Jacek Pasik, brat skazanej za zabójstwo w butiku Ultimo, o pomyłce sądowej

16 grudnia 1997 r. w podziemiach butiku Ultimo przy Nowym Świecie w Warszawie zastrzelono mężczyznę i postrzelono kobietę, która cudem przeżyła. Postrzelona pracowała w tym butiku. Zastrzelony był jej mężem, nie miał nic wspólnego ze sklepem, ale tego dnia przyjechał po żonę do pracy i czekał, aż skończy liczyć utarg, żeby ją odwieźć do domu.

Martyna Bunda
23.01.2021