Kraj

Pudrowanie karków

Mityczne rodziny z chorągiewkami tym razem nie dopisały. Nie zawiodły za to kibolskie bojówki. Mityczne rodziny z chorągiewkami tym razem nie dopisały. Nie zawiodły za to kibolskie bojówki. Mikołaj Maluchnik
Rządzący zaplątali się w dialektycznej narracji o słusznym Marszu Niepodległosci, który został zakłócony przez nieodpowiedzialne elementy chuligańskie.

Kiedy rozlewała się kobieca rewolta, propagandzie PiS czasem zdarzało się fantazjować o ulicznym odporze. Ale zaawansowany wiekowo i obawiający się wirusa elektorat partii rządzącej nie zamierzał się nigdzie ruszać. W tej sytuacji centrum dyspozycji politycznej podjęło ryzykowną decyzję przełożenia wtyczki do sąsiedniego gniazdka i pozyskania świeżej energii z zasobu narodowego. Najwyraźniej nie do końca zdawano sobie jednak sprawę z różnicy napięć.

Początki współpracy były obiecujące.

Polityka 47.2020 (3288) z dnia 17.11.2020; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 7

Czytaj także

Kultura

Wojewódzki z Matą o „Patointeligencji” i „Patoreakcji”

Mata, autor „Patointeligencji”, który właśnie opublikował nowy utwór z równie mocnym tekstem: – Społeczną rolą artysty czasami jest wystawienie się na strzał. Ja się czuję z tym dobrze, to zamieszanie czemuś służy.

Kuba Wojewódzki
03.04.2021