Kraj

Damski kocioł

Z życia sfer

Z ustaleń policji wynika, że protestujące kobiety dopuściły się naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy poprzez machanie im przed oczami legitymacjami poselskimi i dziennikarskimi.

Wszyscy się zastanawiają, co się dzieje z polskimi kobietami. Brutalne zajścia z ich udziałem budzą coraz większy niepokój. Podczas niedawnej manifestacji w Warszawie tłum kobiet usiłował rozpędzić zwarte oddziały policji gromadzące się wokół ronda Dmowskiego. Z kolei policjanci zgromadzeni na ulicy Marszałkowskiej zostali przez kobiety otoczeni i wzięci w kocioł. Uzbrojeni w pałki i miotacze gazu funkcjonariusze bronili się dzielnie i mimo presji protestujących odmówili rozejścia się.

Zdaniem rządu funkcjonariusze wyszli na ulicę w obronie swoich konstytucyjnych praw do rozpędzania nielegalnych demonstracji.

Polityka 50.2020 (3291) z dnia 08.12.2020; Felietony; s. 90
Oryginalny tytuł tekstu: "Damski kocioł"
Reklama

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

Przyczyny powstania III Rzeszy

Upadek pierwszej niemieckiej demokracji, Republiki Weimarskiej, był niemal zaprogramowany przez wydarzenia wewnętrzne i międzynarodowe. Demokracja ta powstała z niezaakceptowanej klęski w Wielkiej Wojnie. Kontestowano ją na prawicy i lewicy.

Jerzy Holzer
21.09.2021