Kraj

Szlaban na sylwestra

Na tańszego sylwestra w Egipcie było tylu chętnych, że pomimo podstawienia drugiego samolotu nie udało im się kupić miejsca na ten wyjazd. Na tańszego sylwestra w Egipcie było tylu chętnych, że pomimo podstawienia drugiego samolotu nie udało im się kupić miejsca na ten wyjazd. Shutterstock
Rząd skasował sylwestra we właściwym dla siebie stylu. Wprowadzone rzutem na taśmę przepisy są tak skonstruowane, żeby uderzyć we wszystkich, którzy chcieli z hukiem pożegnać fatalny rok.

Jedną konferencją prasową rząd wywrócił do góry nogami sylwestra, kilka branż, no i konstytucję. Wystąpienie ministra zdrowia było oczekiwane, ale zapowiedziane na nim zmiany już nie. – Mieliśmy sygnały, że rząd będzie chciał wprowadzić jakieś obostrzenia. Ale nic nie wskazywało na to, że nas po prostu zamkną. Nas i właściwie wszystkich Polaków – mówi Marcin Górzyński, właściciel hotelu Holiday Inn w Józefowie. Zapowiedziane przez rząd zmiany to rodzaj hybrydowego lockdownu z użyciem dział najcięższego kalibru, czyli całkowitym zakazem przemieszczania się w sylwestrową noc.

Polityka 52.2020 (3293) z dnia 20.12.2020; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 9

Czytaj także

Kraj

Sławomir Mentzen – strateg Konfederatów

Czy można być liberalno-konserwatywnym nacjonalistą? Jak dotąd to się Konfederacji całkiem nieźle udaje. Choć balansująca pomiędzy władzą i opozycją formacja nadal jest zagadką.

Rafał Kalukin
02.10.2020