Kraj

Szlaban na sylwestra

Na tańszego sylwestra w Egipcie było tylu chętnych, że pomimo podstawienia drugiego samolotu nie udało im się kupić miejsca na ten wyjazd. Na tańszego sylwestra w Egipcie było tylu chętnych, że pomimo podstawienia drugiego samolotu nie udało im się kupić miejsca na ten wyjazd. Shutterstock
Rząd skasował sylwestra we właściwym dla siebie stylu. Wprowadzone rzutem na taśmę przepisy są tak skonstruowane, żeby uderzyć we wszystkich, którzy chcieli z hukiem pożegnać fatalny rok.

Jedną konferencją prasową rząd wywrócił do góry nogami sylwestra, kilka branż, no i konstytucję. Wystąpienie ministra zdrowia było oczekiwane, ale zapowiedziane na nim zmiany już nie. – Mieliśmy sygnały, że rząd będzie chciał wprowadzić jakieś obostrzenia. Ale nic nie wskazywało na to, że nas po prostu zamkną. Nas i właściwie wszystkich Polaków – mówi Marcin Górzyński, właściciel hotelu Holiday Inn w Józefowie. Zapowiedziane przez rząd zmiany to rodzaj hybrydowego lockdownu z użyciem dział najcięższego kalibru, czyli całkowitym zakazem przemieszczania się w sylwestrową noc.

Polityka 52.2020 (3293) z dnia 20.12.2020; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 9
Reklama

Czytaj także

Historia

Wojna secesyjna: arystokrata Lee kontra łachmyta Grant

150 lat temu skończyła się wojna secesyjna. Armiami stron dowodzili generałowie Robert Edward Lee i Ulisses Grant. Reprezentowali dwie bardzo odmienne wersje sukcesu z amerykańskiego snu.

Grzegorz Mathea
14.04.2015