Kraj

Prymus z Pcimia

Daniel Obajtek – prymus prezesa

Pod rządami Obajtka Orlen staje się ośrodkiem, który poprzez biznesowe decyzje realizuje ideologiczne założenia prawicowego rządu. Pod rządami Obajtka Orlen staje się ośrodkiem, który poprzez biznesowe decyzje realizuje ideologiczne założenia prawicowego rządu. Stefan Maszewski / Reporter
Wchłonąć Lotos? Nie ma sprawy. Kupić media? Załatwione. Daniel Obajtek zawsze pierwszy do działania. Po latach posłuszeństwa jego ambicje rosną.
Daniel Obajtek i Robert Kubica. Prezes Orlenu wyłożył wielkie pieniądze na sponsoring polskiego kierowcy i jego udział w kampaniach promocyjnych.Jacek Marczewski/Agencja Gazeta Daniel Obajtek i Robert Kubica. Prezes Orlenu wyłożył wielkie pieniądze na sponsoring polskiego kierowcy i jego udział w kampaniach promocyjnych.

Były współpracownik Daniela Obajtka: – Jaki jest? Decyzyjny i konsekwentny. Nieprzypadkowo mówią o nim, że wszystko może. Decyzję potrafi podjąć w sekundę, a jak napotyka trudności, to od razu szuka sposobów, żeby je obejść. Z drugiej strony – człowiek chaos. Trudno za nim nadążyć, ma tysiąc pomysłów na minutę. Każdego stara się zagadać, z każdym chce się zakumplować.

Gorzej czuje się wśród ważnych prezesów i polityków, lepiej ze zwykłymi ludźmi. – Ze strażakiem, księdzem, robotnikiem gada jak z równym.

Polityka 1/2.2021 (3294) z dnia 29.12.2020; Polityka; s. 36
Oryginalny tytuł tekstu: "Prymus z Pcimia"
Reklama

Czytaj także

Świat

PiS wprowadza „ruski ład”? Polska spiera się z UE, Kreml klaszcze

„Ruski ład” w Polsce to scenariusz, któremu Kreml kibicuje od lat. Zresztą do tej pory prognozy Rosjan sprawdzają się co do joty. Co to oznacza? Że Polska z Unii formalnie wprawdzie nie wystąpi, ale osunie się na jej peryferie.

Agnieszka Bryc
22.07.2021