Kraj

Prymus z Pcimia

Daniel Obajtek – prymus prezesa

Pod rządami Obajtka Orlen staje się ośrodkiem, który poprzez biznesowe decyzje realizuje ideologiczne założenia prawicowego rządu. Pod rządami Obajtka Orlen staje się ośrodkiem, który poprzez biznesowe decyzje realizuje ideologiczne założenia prawicowego rządu. Stefan Maszewski / Reporter
Wchłonąć Lotos? Nie ma sprawy. Kupić media? Załatwione. Daniel Obajtek zawsze pierwszy do działania. Po latach posłuszeństwa jego ambicje rosną.
Daniel Obajtek i Robert Kubica. Prezes Orlenu wyłożył wielkie pieniądze na sponsoring polskiego kierowcy i jego udział w kampaniach promocyjnych.Jacek Marczewski/Agencja Gazeta Daniel Obajtek i Robert Kubica. Prezes Orlenu wyłożył wielkie pieniądze na sponsoring polskiego kierowcy i jego udział w kampaniach promocyjnych.

Były współpracownik Daniela Obajtka: – Jaki jest? Decyzyjny i konsekwentny. Nieprzypadkowo mówią o nim, że wszystko może. Decyzję potrafi podjąć w sekundę, a jak napotyka trudności, to od razu szuka sposobów, żeby je obejść. Z drugiej strony – człowiek chaos. Trudno za nim nadążyć, ma tysiąc pomysłów na minutę. Każdego stara się zagadać, z każdym chce się zakumplować.

Gorzej czuje się wśród ważnych prezesów i polityków, lepiej ze zwykłymi ludźmi. – Ze strażakiem, księdzem, robotnikiem gada jak z równym.

Polityka 1/2.2021 (3294) z dnia 29.12.2020; Polityka; s. 36
Oryginalny tytuł tekstu: "Prymus z Pcimia"

Czytaj także

Kultura

Wojewódzki z Matą o „Patointeligencji” i „Patoreakcji”

Mata, autor „Patointeligencji”, który właśnie opublikował nowy utwór z równie mocnym tekstem: – Społeczną rolą artysty czasami jest wystawienie się na strzał. Ja się czuję z tym dobrze, to zamieszanie czemuś służy.

Kuba Wojewódzki
03.04.2021