Kraj

Rok krótkich weekendów

Tegoroczny kalendarz nie układa się zbyt korzystnie – trudno dobrać dni wolne i przedłużyć weekend. Tegoroczny kalendarz nie układa się zbyt korzystnie – trudno dobrać dni wolne i przedłużyć weekend. Polityka
Najbliższa szansa na przedłużony weekend trafia się przed świętem Trzech Króli (środa), ale lockdown praktycznie kasuje możliwość wyjazdów.

Zagrożenie kolejną falą pandemii nie sprzyja planowaniu urlopów, ale i tegoroczny kalendarz nie układa się zbyt korzystnie – świąteczne dni często wypadają w weekendy, trudno będzie je przedłużać, dobierając wolne i tworząc tzw. mosty.

Najbliższa szansa trafia się teraz przed świętem Trzech Króli (środa), ale lockdown praktycznie kasuje możliwość wyjazdów. Kolejne dni wolne wypadają dopiero 4 i 5 kwietnia w związku z Wielkanocą – tyle że to tradycyjnie niedziela i poniedziałek.

Polityka 1/2.2021 (3294) z dnia 29.12.2020; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 7
Reklama

Czytaj także

Kultura

„Zielony rycerz. Green Knight”: filmowy powrót do mitycznej Brytanii

W filmie „Zielony rycerz. Green Knight” Davida Lowery’ego oglądamy Króla Artura i jego rycerzy Okrągłego Stołu. Znowu. Co takiego tkwi w legendach arturiańskich, że współczesna kultura regularnie do nich wraca?

Marcin Zwierzchowski
27.07.2021