Twoja „Polityka”. Jest nam po drodze. Każdego dnia.

Pierwszy miesiąc tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Rok krótkich weekendów

Tegoroczny kalendarz nie układa się zbyt korzystnie – trudno dobrać dni wolne i przedłużyć weekend. Tegoroczny kalendarz nie układa się zbyt korzystnie – trudno dobrać dni wolne i przedłużyć weekend. Polityka
Najbliższa szansa na przedłużony weekend trafia się przed świętem Trzech Króli (środa), ale lockdown praktycznie kasuje możliwość wyjazdów.

Zagrożenie kolejną falą pandemii nie sprzyja planowaniu urlopów, ale i tegoroczny kalendarz nie układa się zbyt korzystnie – świąteczne dni często wypadają w weekendy, trudno będzie je przedłużać, dobierając wolne i tworząc tzw. mosty.

Najbliższa szansa trafia się teraz przed świętem Trzech Króli (środa), ale lockdown praktycznie kasuje możliwość wyjazdów. Kolejne dni wolne wypadają dopiero 4 i 5 kwietnia w związku z Wielkanocą – tyle że to tradycyjnie niedziela i poniedziałek. I w tym roku nie ma co liczyć na bardzo długą majówkę – Święto Pracy wypada w sobotę, a Święto Narodowe Trzeciego Maja w poniedziałek. Potem są Zielone Świątki, ale to zawsze niedziela. Szansa na przedłużony do czterech dni weekend trafi się dopiero 3 czerwca w związku z Bożym Ciałem (tradycyjnie: czwartek). Kolejne ustawowe wolne wypada 15 sierpnia, tyle że to niedziela. Wszystkich Świętych przedłuży nam weekend raptem o jeden dzień (bo w tym roku to poniedziałek) i dopiero wypadające w czwartek Święto Niepodległości da szansę na most. Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia będziemy zaś obchodzić w weekend – pierwszy dzień świąt w sobotę, co podobnie jak w przypadku 1 maja da jednak ustawową możliwość odebrania dnia wolnego.

***

W 2021 r. będzie 7 niedziel handlowych: 31 stycznia, 28 marca, 25 kwietnia, 27 czerwca, 29 sierpnia, 12 grudnia i 19 grudnia.

Polityka 1/2.2021 (3294) z dnia 29.12.2020; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 7
Reklama